Szczegóły aktualności:

W gronie samorządowców

Paweł Tyl | Aktualności | 30-10-2017
Fundusze na rozwój wsi, inwestycje wodno-kanalizacyjne, depopulacja średnich gmin miejsko-wiejskich - to główne tematy spotkania Zarządu Województwa z samorządowcami z powiatów międzyrzeckiego i świebodzińskiego, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Międzyrzeczu. Zarząd reprezentowali: wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn i członek zarządu Alicja Makarska. W spotkaniu uczestniczyli także radni wojewódzcy.
To już drugie z cyklu spotkań, organizowanych z inicjatywy marszałek woj. lubuskiego Elżbiety Anny Polak z samorządowacami miast, gmin i powiatów, na temat bieżących problemów samorządowców. Pierwsze odbyło się we wrześniu w Ośnie Lubuskim z samorządowcami powiatów słubickiego i sulęcińskiego.

W spotkaniu w Międzyrzeczu, którego gospodarzem był starosta międzyrzecki Grzegorz Gabryelski, oprócz przedstawicieli Zarządu Województwa, uczestniczyli m.in. posłanka na Sejm RP Krystyna Sibińska, radni województwa Grażyna Dereń, Maria Jaworska, Zbigniew Kołodziej i Tomasz Możejko, starosta świebodziński Zbigniew Szumski, burmistrzowie Międzyrzecza Remigiusz Lorenz, Skwierzyny Lesław Hołownia i Zbąszynka Wiesław Czyczerski, wójtowie Przytocznej Bartłomiej Kucharyk, Bledzewa Leszek Zimny, Skąpego Zbigniew Woch, zastępca wójta Pszczewa Krzysztof Grabowski i sekretarz gminy Szczaniec Czesław Słodnik. Na pytania samorządowców odpowiadali także dyrektorzy departamentów merytorycznych urzędu marszałkowskiego.


Szczegółowa relacja.

Galeria zdjęć

Spotkanie samorządowców w Międzyrzeczu

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!