Szczegóły aktualności:

"Dziadowska Wieczornica" w gorzowskim Spichlerzu

Katarzyna Kozińska | Warte uwagi | 02-11-2017

Dawniej, w noc z 31 października na 1 listopada, obchodzono obrzęd zaduszny "dziady", dlatego Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp., we współpracy z aktorami ze Stowarzyszenia Art-Drama, zaprasza na „Dziadowską Wieczornicę”. Wszystko pod dachem Spichlerza przy ulicy Fabrycznej 1 w niedzielę 5 listopada o godz. 19:00. To część dużej kampanii otwierającej muzeum na mieszkańców w nowej formie artystycznej.

Fragmenty drugiej części "Dziadów" zostaną przedstawione w wersji mówionej i zagrane w formie mini spektakli.

Dla uczniów to doskonała okazja na przygotowanie się do omawiania lektury, a dla starszego widza powrót do przeszłości. Wszystko w tajemniczej, upiornej aranżacji Oddziału Spichlerz Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.
 
To kolejna odsłona kampanii Muzeum Otwarte, w ramach której oprócz typowej działalności kulturalnej, placówka organizuje spektakle, otwarte spotkania z mieszkańcami, młodzieżą, dziećmi, akcje photo day. Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. włączyło się w tym roku bardzo aktywnie w Weekendowy Szlak Naukowy pod patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!