Szczegóły aktualności:

Kongres Towarzystw Polsko-Niemieckich

Małgorzata Tramś-Zielińska | Współpraca Zagraniczna | 13-11-2017

Członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak reprezentował Województwo Lubuskie podczas XXVI Federalnego Kongresu Towarzystw Polsko-Niemieckich. Kongres odbywał się w Poczdamie, w siedzibie Parlamentu Brandenburgii, w dniach 10 – 12 listopada pod hasłem „Sąsiedztwo w środku Europy”.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli: Dieter Dombrowski, wiceprzewodniczący Parlamentu Brandenburgii, Dietmar Woidke, Premier Landu Brandenburgia i Koordynator Polsko – Niemieckiej Współpracy Międzyspołecznej i Przygranicznej, Andrzej Przyłębski, Ambasador RP w Berlinie.

W swojej wypowiedzi na forum Pan Marszałek Jędrzejczak nawiązał do następujących kwestii:

  • Podkreślił rolę polsko – niemieckiego dialogu na wszystkich płaszczyznach współpracy: społecznej, politycznych, gospodarczych i kulturalnych: „Przez dialog będziemy wiedzieć więcej o sobie nawzajem i lepiej się rozumieć, bez dialogu będziemy się od siebie oddalać”.
  • Nawiązał do współpracy Województwa Lubuskiego z partnerami z Brandenburgii, wskazał na intensywność kontaktów, współpracę miast partnerskich Gubin/Guben, Słubice/Frankfurt oraz liczne projekty zrealizowane w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA Brandenburgia – Polska 2014 – 2020.
  • Zwrócił uwagę na zmianę stosunku Polaków do Niemców na przestrzeni ostatnich lat.
W imieniu Zarządu Województwa Lubuskiego podziękował za zaproszenie na uroczystość

Galeria zdjęć

XXVI Federalny Kongres Towarzystw Polsko-Niemieckich

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!