Szczegóły aktualności:

Podwieczorek Patriotyczny

Katarzyna Kozińska | 100-lecie | 13-11-2017

Trwają obchody 100-lecia Święta Niepodległości organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. 13 listopada o godzinie 17:00 na ciekawy darmowy koncert pieśni patriotycznych zaprasza Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.

 

Listopad jest miesiącem szczególnym dla polskiego narodu - pełnym wspomnień, wzruszeń i emocji związanych z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę. Aby uczcić pamięć zasłużonych w walce o wolność naszego kraju, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza w poniedziałek, 13 listopada 2017 roku, o godz. 17:00 do Willi przy ul. Warszawskiej 35 na "Podwieczorek Patriotyczny", podczas którego chór "Wrzosy" zaprezentuje pieśni patriotyczne. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

 

W ramach obchodów Święta Niedległości organizowanych przez Urząd Marszałkowski, Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta planuje w 2018 roku wspólnie z Wojewódzką Biblioteka Publiczną w Gorzowie Wielkopolskim, Archiwum Państwowym Oddział w Gorzowie Wielkopolskim oraz Akademią Gorzowską, zamierza zorganizować sympozjum poświęcone 100-leciu odzyskania niepodległości. Hasło sympozjum „Polonia Mater Nostra Est”. Placówka planuje także zorganizować wystawę poświęconą motywom godła narodowego w polskiej świadomości zbiorowej (wizerunki godła w przestrzeni publicznej, numizmaty, medale, okolicznościowe pamiątki, wizerunki godła w funkcjonowaniu codziennym instytucji publicznych i organizacji  społecznych).

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!