Szczegóły aktualności:

Spotkanie w sprawie składowiska

Marzena Toczek | Wydarzenia | 14-11-2017
Spotkanie w sprawie składowiska fot. Krzysztof Kubasiewicz

Zarząd województwa podjął działania mające na celu wyjaśnienie sprawy związanej z nieprawidłową eksploatacją składowania odpadów w Kartowicach – Gmina Szprotawa. 14 listopada gościem marszałek Elżbiety Anny Polak był mieszkaniec gminy Henryk Ostrowski. Zaapelował o intensyfikację działań mających na celu zamknięcie składowiska, które zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców. Marszałek zapewniła, że zarząd prowadzi intensywne działania w tym kierunku.

Przypomnijmy,  8 listopada  marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się w tej sprawie z władzami Gmin Szprotawa i Małomice oraz powiatu żagańskiego. Podczas spotkania osobiście interweniowała też u wicewojewody lubuskiego Roberta Palucha, który zna temat i był w tej sprawie w Szprotawie o przyśpieszenie oceny stanu zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców przez jego służby, czyli Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Poprosiła także o monitoring wzrostu zachorowań w obszarze oddziaływania składowiska. Ponadto 2 listopada wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na składowisku w Kartowicach.

O zamknięcie składowiska odpadów wystosowali apel do zarządu województwa mieszkańcy gmin Małomice i Szprotawa oraz Rada Miasta Szprotawa.

Opis sprawy związanej ze składowiskiem odpadów w Kartowicach TUTAJ

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!