Szczegóły aktualności:

Skorzystaj z dotacji w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego

Dariusz Nowak | Fundusze unijne | 22-11-2017
W programie Interreg Region Morza Bałtyckiego trwa prawdopodobnie ostatni nabór wniosków o dofinansowanie. Środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego są dostępne dla instytucji publicznych i prywatnych z osobowością prawną. Mogą się o nie ubiegać podmioty z całej Polski.
Program Interreg Region Morza Bałtyckiego umożliwia współpracę z państwami skandynawskimi, republikami nadbałtyckimi oraz północno-wschodnimi Niemcami. Polskie instytucje mają do dyspozycji narzędzia ułatwiające korzystanie z oferty programu. Nabór zakończy się 9 kwietnia 2018 roku, teraz wykorzystajmy czas na przygotowanie się do udziału w międzynarodowych projektach, znalezienie partnerów, skonsultowanie się, w tym przykładowo w zakresie budżetu itp.  Zapraszamy do skorzystania z:  

· Krajowego Seminarium Informacyjnego 30 listopada, Ministerstwo Rozwoju, Warszawa

W trakcie spotkania do dyspozycji będą pracownicy : Wspólnego Sekretariatu w Rostocku (WS), Krajowego Punktu Kontaktowego w Polsce (Ministerstwo Rozwoju), Centrum Projektów Europejskich (polski kontroler wydatków w projektach). Ponadto partnerzy projektów na temat  tworzenia innowacyjnej oferty meblarskiej dla seniorów,  innowacji w sektorze upraw, udostępniania MSP infrastruktury badawczej, z konkretną ofertą dla przedsiębiorców.  
Pracownicy WS udzielą praktycznych rad i wskazówek związanych z ubieganiem się o środki z programu. O już odnoszonych korzyściach z projektów opowiedzą goście z Poznania, Skierniewic i Krakowa. Z kontrolerem wydatków będzie można skonsultować, przykładowo linie budżetowe, a z pracownikami Krajowego Punktu Kontaktowego po polsku porozmawiać o programie, pomyśle na projekt itp. 

Rejestracja: https://europasrodkowa.gov.pl/zaproszenia/item/445-krajowe-seminarium-informacyjne-na-temat-3-naboru-projektow-w-programie-interreg-region-morza-baltyckiego-warszawa-30-11-2017 

· Konsultacji ze Wspólnym Sekretariatem 30 listopada, Ministerstwo Rozwoju,Warszawa
W godz. 11.00 - 17.00  zachęcamy potencjalnych aplikantów wiodących do omówienia pomysłu na projekt z ekspertem ze Wspólnego Sekretariatu w Rostocku(WS).
- W 3. naborze konsultacja z WS  jest dla potencjalnych aplikantów wiodących obowiązkowa.
- Chętni na konsultacje z WS w Warszawie do  23 listopada br. powinni przesłać mailem wypełniony po angielsku Project Idea Form (w załączeniu, do pobrania na: https://www.interreg-baltic.eu/apply-for-funds/consultations.html )
- Formularze proszę przesyłać na adres: Jan.Schmidt@interreg-baltic.eu wpisując w  tytule „to be consulted in Warsaw 30.11.2017”.
-Konsultacje są prowadzone po angielsku.

· O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, pracownik WS indywidualnie potwierdza godzinę spotkania.

· Formularza poszukiwania partnerów: przedstaw własną ofertę współpracy, wyślij sygnał, że jesteś zainteresowany dołączeniem do projektu.

· Informacji o programie po polsku: dostępny przetłumaczony podręcznik, program, informacje o projektach i inne: http://www.ewt.gov.pl/wyniki-wyszukiwania/3-nabor-projektow-w-programie-interreg-region-morza-baltyckiego/

· Konsultacji z  Krajowym Punktem Kontaktowym : Ministerstwo Rozwoju, Departament Współpracy Terytorialnej, Wydział Współpracy Transnarodowej i Międzyregionalnej w Katowicach, osoba do kontaktu: dr Monika Strojecka-Gevorgyan (tel. 32 253 90 08)

Informację przygotowała: Izabela Wydro

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!