Szczegóły aktualności:

Kobiety niezwykłe nagrodzone

Katarzyna Kozińska | Warte uwagi | 01-12-2017

Pokazują, że niepełnosprawność to nie bariera w działaniu. 1 grudnia br. w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. odbyła się Gala Konkursu Lady D im. Krystyny Bochenek. Celem konkursu pod patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak, jest uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet wnoszących istotny wkład w rożne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich prospołecznych postaw.

Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie Maufaktura, Fundacja Pozytywka i Biuro poselskie Krystyny Sibińskiej. Jedną z kategorii Konkursu była m.in. „Kultura i sztuka” – kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki. Pozostałe kategorie to: „Dobry Start” – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 16 do 26 działających w rożnych obszarach życia społecznego, „Sport” – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od 16 lat działających w obszarze sportu, „Życie Społeczne” – kategoria dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych, „Życie Zawodowe” – kategoria dla kobiet działających zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych. Laureatkami konkursu w poszczególnych kategoriach zostały:
 
"Dobry Start"- Marlena Przezdzięk
"Kultura i Sztuka" - Alina Michalak
"Sport" - Milena Olszewska
"Życie Zawodowe" - Beata Piwowarska
"Życie Społeczne"- Helena Ochonczenko
Kapituła konkursu postanowiła także przyznać dwa wyróżnienia, które trafiły do Elżbieta Ładnowskiej i Anny Dryglas.
 

 - Postawa szczególnie takich kobiet, jak Panie pokazuje niezwykłą siłę Lubuszanek, ich otwartość na świat i umiejętność samorealizacji, ale przede wszystkim staje się dla innych inspiracją i motywacją do działania. To wielka rzecz! - pisze marszałek Elżbieta Anna Polak w listach gratulacyjnych do laureatek i wyróżnionych.

 

Bezpośrednimi odbiorcami projektu są aktywne Lubuszanki z niepełnosprawnością, zainteresowane promowaniem osiągnięć niepełnosprawnych kobiet działających na różnych płaszczyznach życia społecznego, w tym kulturze i sztuce. W części artystycznej Gali wystąpili lokalni artyści i uczniowie szkoły muzycznej. W trakcie Gali laureatkom wręczone zostały statuetki zaprojektowane i wykonane własnoręcznie przez artystkę z Gorzowa Wlkp. Zadanie było dofinansowane z budżetu Województwa Lubuskiego, marszałek województwa lubuskiego ufundowała również jedną z nagród głównych - tablet. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały także drobne upominki z Urzędu Marszałkowskiego. Marszałek województwa podczas wydarzenia reprezentowała Pełnomocnik Zarządu ds. Programu Młodzi On- Life Katarzyna Kozińska, Sejmik Województwa Lubuskiego wiceprzewodniczący Mirosław Marcinkiewicz.
 
Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kozińska

Galeria zdjęć

Gala Konkursu Lady D im. Krystyny Bochenek

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!