Szczegóły aktualności:

Rzeźby ozdobią park w Zaborze

Marzena Toczek | Wydarzenia | 04-12-2017

Silne wiatry, które nawiedziły w tym roku województwo lubuskie nie oszczędziły także parku przypałacowego w Zaborze, gdzie powalone lub uszkodzone zostały drzewa. Podczas spotkania z marszałek Elżbietą Anną Polak lubuska artystka Sylwia Gromadzka-Staśko zaproponowała, aby zostały one przeznaczone na plenery rzeźbiarskie. Powstałe dzieła byłyby ozdobą parku. W spotkaniu uczestniczyła także artystka – rzeźbiarka Hanna Najdowska.

Sylwia Gromacka - Staśko mieszka w Droszkowie koło Zielonej Góry. Uprawia malarstwo "naiwne" na płótnie w technice akrylowej i olejnej. Zajmuje się również zdobieniem szkła użytkowego i ozdobnego. Przez 7 lat pobierała nauki w pracowni ART w Madrycie. Tam też tworząc wielobarwne kompozycje kształtowała swoje umiejętności artystyczne w dziedzinie zdobnictwa.

Obecnie organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz plenery dla artystów. Tworzy w pracowni domowej. Malowanie jest jej pasją i sposobem na uciekającą chwilę. Charakterystyczny, pozytywny przekaz jej malarstwa "naiwnego" podkreślony jest przez nasycony, wesoły kolor i bujną, niespotykaną kompozycję. Prace „przesiąknięte” są światłem, niesamowitą barwą, które powodowane są fantazją, pragnieniami i żywiołowością malarki. Artystka maluje domki, uliczki, miasteczka, ilustracje do przepowiedni, opowieści i legend. Ważnym motywem w jej twórczości są bajki znane i czytane na całym świecie: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Złota rybka, Jaś i Małgosia…

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!