Szczegóły aktualności:

Nowe MOP-y powstaną przy S3

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 05-12-2017

Dzięki uchwale podjętej dziś (05.12) przez zarząd województwa przy S3 powstaną dwa, kolejne Miejsca Obsługi Podróżnych. Z nowych MOP-ów: Lisiny Wschód i Lisiny Zachód kierowcy będą mogli skorzystać na trasie Sulechów – Nowa Sól. - S3 to sukces i atut naszego regionu. Lepsza dostępność transportowa i komunikacyjna jest kluczem do rozwoju województwa lubuskiego – tłumaczy marszałek Elżbieta Anna Polak.

Nowe MOP-y to m.in. ponad 80 miejsc parkingowych zarówno dla osób podróżujących samochodami osobowymi, jak i kierowców TIR-ów oraz autobusów. W ramach inwestycji przewidziano także budowę drogi manewrowej, która zostanie zlokalizowana bezpośrednio przy stanowiskach postojowych.

Przypomnijmy, że to kolejne dobre informacje dotyczące MOP-ów w tym roku. W pierwszym kwartale do użytku kierowców oddano postoje w Kępsku (ok. 10 km od Sulechowa), Popowie (3 km od Skwierzyny) oraz na wysokości Marwic, kilka kilometrów za Gorzowem Wlkp. w kierunku Szczecina. Dzięki tym inwestycjom podróżni mają możliwość skorzystania z parkingów, toalet i miejsc do odpoczynku. W MOP-ach można spotkać się także np. z systemami do ważenia pojazdów.

Budowa trasy S3

Przypomnijmy, że od 2013 roku lubuscy kierowcy jeżdżą już drogą ekspresową S3. Budowa podzielona została na kilka sukcesywnie oddawanych odcinków:

- odcinek drogi S3 Gorzów-Międzyrzecz, 37 km, oddana do użytku - maj 2014 r.

- od węzła Międzyrzecz Południe do węzła Jordanowo (13 km) - oddany 21 sierpnia 2013 r.

- od węzła Jordanowo do węzła Świebodzin Północ (5 km) – oddany 27 maja 2013.

- od węzła Świebodzin Północ - Świebodzin Południe (5 km) – oddany 11 lipca 2013.

- od węzła Świebodzin Południe do węzła Sulechów (20 km) – oddany 18 czerwca 2013 r.

W bieżącm roku (16 czerwca) została także udostępniona do ruchu obwodnica Międzyrzecza – druga jezdnia, a od 9 października kierowcy jeżdzą również drugą jezdnią obwodnicy Gorzowa. Ostatni zakończony odcinek dotyczy trasy S3 łączącej Sulechów z Zieloną Górą, dostępnej dla podróżnych od drugiej połowy pażdziernika.

Budowa całego lubuskiego odcinka S3 zakończy się w 2018 r. (z wyjątkiem drugiej nitki mostu w Cigacicach, który oddany zostanie do użytku w 2019 r.). Cała trasa S3 od granicy z Czechami do Bałtyku ma zostać zakończona w 2021 r.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!