Szczegóły aktualności:

Zielonogórskie hospicjum rozbudowane

Marzena Toczek | Wydarzenia | 05-12-2017

Zielonogórskie hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw dzięki środkom unijnym zostało rozbudowane. Powstał nowy budynek, zakupiono więcej łóżek oraz dodatkowy sprzęt, który poprawi komfort osób przebywających w placówce. Otwarcie odbędzie się 8 stycznia. Zaproszenie na tę uroczystość marszałek Elżbiecie Annie Polak osobiście wręczyła Anna Kwiatek – dyrektor hospicjum. Podziękowała także za współpracę i wsparcie.

Koszt zrealizowanej inwestycji to 3,4 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach ZIT dla Zielonej Góry to 2,9 mln zł.

Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw jest 15-łóżkowym hospicjum stacjonarnym. Posiada jeden pokój 2-osobowy, pozostałe pokoje są 1-osobowe. Pokoje są wyposażone w klimatyzację, telewizor, telefon. W hospicjum znajdują się łazienki z udogodnieniami, budynek jest bez barier architektonicznych. Hospicjum posiada taras z możliwością pobytu chorych zarówno na wózkach jak i w łóżkach.

Hospicjum posiada profesjonalny sprzęt pielęgnacyjny i leczniczy, m.in. łóżka elektryczne z możliwością regulacji przez samego pacjenta, materace przeciwodleżynowe, podnośnik ułatwiający transport chorych do wanny, inhalatory i nebulizatory, pompy infuzyjne, sprzęt rehabilitacyjny, ssaki, koncentratory tlenu.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!