Szczegóły aktualności:

Koncert świąteczny dla zdrowia!

Małgorzata Tramś-Zielińska | Zdrowie | 14-12-2017
Koncert świąteczny dla zdrowia! fot. Krzysztof Kubasiewicz

Lubuskie Stowarzyszenie Alzheimera i Samorząd Województwa zorganizowały wspólnie Koncert Świąteczny, który był okazją do promowania profilaktyki zdrowotnej. - Ten koncert to połączenie wspaniałych artystów z ideą zdrowego stylu życia, profilktyki, diagnostyki. A taka jest właśnie misja strategii ochrony zdrowia województwa lubuskiego. Chcemy być zdrowym regionem - mówiła podczas koncertu marszałek Elżbieta Anna Polak.

Marszałek podkreślała, że stawia na profilaktykę i diagnostykę. - Realizujemy duży projekt w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi, szyjki macicy i jelita grubego. Mam nadzieję, że nie tylko podniesiemy świadomość, ale także poprzez wczesną diagnostykę będziemy skutecznie się leczyć. Sawiamy też na rehabilitację ruchową i taki też projekt przygotowujemy, żeby nie trzeba było czekać w kolejkach. Realizujemy także projekt zdrowe płuca Lubuszan. Mamy bardzo dużą zachorowalność na nowotwory. Chcemy zmienić te trendy - wyjaśnia Elżbieta Anna Polak.

Lubuskie Stowarzyszenie Wsparcia Opiekunów i Osób Dotkniętych Chorobą Alzheimera działa od 11 lat. Pomaga nie tylko osobom chorym, ale także ich opiekunom. Podopieczni co roku spotykają się na wspólnej uroczystości. W tym roku – razem z Samorządem Województwa – Stowarzyszenie zorganizowało Koncert Świąteczny z udziałem 250 osób: seniorów, opiekunów rodzinnych, osób zainteresowanych profilaktyką zdrowia.

Na scenie pojawili się: Marzanna Rudnicka, Michael Herbich i Maciej Wróblewski.

Galeria zdjęć

Koncert świąteczny dla zdrowia

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!