Szczegóły aktualności:

Młodzi dziękują za wsparcie

Dariusz Nowak | Młodzież | 14-12-2017

25 tys. zł to kwota, jaką zarząd województwa przyznał grupie Phoenix Rescue Team na udział w międzynarodowym konkursie UAV Challange Airborne Delivery 2017 w Australii. Podczas zawodów młodzi Lubuszanie z III LO w Zielonej Górze okazali się najlepszym zespołem nieanglojęzycznym. Licealiści postanowili podziękować za otrzymaną szansę w liście wysłanym do Urzędu Marszałkowskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich na całym świecie. Wymagał on od uczestników stworzenia wysoce zaawansowanego systemu zrzutu środków medycznych, który może zostać wykorzystany przez profesjonalne ośrodki m pomocy doraźnej – m.in. zespoły ratunkowe, czy ratowników pierwszej pomocy.W tegorocznej edycji konkursu wystartowało 27 drużyn, w tym 4 z Polski.

Zmagania w Australii lubuska drużyna zakończyła na wysokim, piątym miejscu, będąc w ścisłej czołówce rywalizacji (gdzie różnice liczone były w dziesiętnych częściach punktów), zostawiając w tyle pozostałe pięć drużyn! Dodatkowo licealiści  byli drudzy w rankingu państw, pierwsi w kategorii „prezentacja” a także zostali najlepszym zespołem nieanglojęzycznym. W podziękowaniach przesłanych do Urzędu Marszałkowskim młodzi Lubuszanie podkreślili, że osiągnięcie sukcesów nie byłoby możliwe bez wsparcia samorządu województwa.

Skład Phoenix Rescue Team:

- Szymon Butkiewicz,

- Aleksandra Dudziak,

- Miłosz Jezierski

- Hubert Nowak

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!