Szczegóły aktualności:

Lubuska turystyka weekendowa bez barier

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 14-12-2017
15 grudnia br. w Lubuskim Centrum Winiarstwa w ramach Lubuskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki odbyła się konferencja „Lubuska Turystyka weekendowa bez barier”. W wydarzeniu wzięli udział wicemarszałek Romuald Gawlik oraz przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz.

W programie m.in. prezentacja dyrektora ROPS Jakuba Piosika nt. „Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej ROPS pomaga niepełnosprawnym turystom”, prezentacja nowego wydawnictwa LOTUR - Lubuska turystyka weekendowa bez barier. W przewodniku znajduje się kilkadziesiąt propozycji na turystyczny weekend na Ziemi Lubuskiej.

W trakcie konferencji wręczono Lubuskie Perły, dla najlepszych produktów turystycznych regionu. Jedną z nagród otrzymały średniowieczne mury obronne w Strzelcach Krajeńskich. Mateusz Karkoszka, zastępca burmistrza miasta, zapewnia, że jest to dla nich wielka motywacja do tego, aby ożywić te mury i uczynić z nich wkrótce prawdziwą perełkę:

Oprócz murów obronnych w Strzelcach Krajeńskich Perłami Turystycznymi LOTUR nagrodzono Pałac w Wiechlicach oraz rejsy turystyczne po Odrze statkami Laguna i Zefir.

Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej i Kolonii „Akademia Przygody” otrzymało wyróżnienie.

    

Program konferencji

Galeria zdjęć

Lubuska turystyka weekendowa bez barier

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!