Szczegóły aktualności:

Zielonogórscy studenci szyją najlepiej w Polsce

Marzena Toczek | Zdrowie | 18-12-2017

Drużyny reprezentujące Kierunek Lekarski Uniwersytetu Zielonogórskiego zajęły I i III miejsce w mistrzostwach Polski w Szyciu Chirurgicznym, które odbyły się w Zielonej Górze. W zmaganiach udział wzięło 18 drużyn, czyli ponad 100 studentów z całej Polski, a także z Ukrainy.

Czteroosobowe zespoły sprawdziły się m.in. w szyciu skóry, tkanki podskórnej oraz zespalaniu przewodu pokarmowego.

Organizatorami wydarzenia byli: Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego we współpracy z Katedrą i Kliniką Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Aesculap Akademią. Samorząd Województwa wsparł studentów medycyny na UZ – zawodnikom mistrzostw sfinansował reprezentacyjne mundurki medyczne z logo Lubuskie warte zachodu.

Głównym celem było podniesienie wiedzy na temat technik szycia chirurgicznego, zapoznanie z nowoczesnymi materiałami szewnymi oraz integracja środowisk studenckich z całego kraju.Wśród zadań ocenianych podczas mistrzostw znalazły się m.in. takie konkurencje jak: szycie chirurgiczne skóry, tkanki podskórnej oraz zespolenia przewodu pokarmowego. Wszystkie ćwiczenia wykonywane zostaną na materiale biologicznym i będą symulacją postępowania z prawdziwym pacjentem.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!