Szczegóły aktualności:

Młodzi dziennikarze nagrodzeni

Paweł Tyl | Sesje Sejmiku | 19-12-2017
W listopadzie br. po raz IV uczniowie lubuskich szkół średnich wcielili się w role radnych wojewódzkich. 29 dziecięcych reporterów relacjonowało pisemnie obrady Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego. Spośród nadesłanych prac jury wybrało cztery, które wyróżniały się wnikliwością opisu i starannością wykonania. Podczas grudniowej sesji nagrody z rąk marszałek Elżbiety Anny Polak oraz przewodniczącego sejmiku Czesława Fiedorowicza odebrali laureaci konkursu.

Jury stanowili pracownicy Biura Prasowego, Biura Sejmiku oraz członkowie Komisji ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich Sejmiku Woj. Lubuskiego. W konkursie dziennikarskim na najciekawszą pracę z przebiegu obrad wyróżniono:

I miejsce - Anita Wieliczuk z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp.

II miejsce - Julia Zator z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół w Rzepinie

III miejsce ex aequo - Dagmara Bortkiewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach oraz Dominika Basińska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zbąszynku.

 

Obrady - które odbyły się w przededniu kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - przeprowadzone zostały pod hasłem „Szanując i ucząc się przeszłości Polski, lepiej kreujemy jej przyszłość”. Sejmik Młodzieżowy opracował uchwałę w sprawie sposobów uczczenia przyszłorocznego 100-lecia tego kluczowego w historii naszego narodu wydarzenia. Młodzieży towarzyszyli Radni Województwa Lubuskiego.

Obrady Sejmiku Młodzieżowego odbywają się na wzór sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego. W IV Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym udział wzięło 58 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu. Przy stole obrad zasiadło 29 młodzieżowych radnych, którzy wcielając się w rolę radnych województwa lubuskiego, mieli okazję wzięcia czynnego udziału w obradach.

Galeria zdjęć

Nagrody dla młodych dziennikarzy

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!