Szczegóły aktualności:

Wicemarszałek z upominkami w ośrodkach młodzieżowych

Małgorzata Tramś-Zielińska | Młodzież | 20-12-2017
20 grudnia br. wicemarszałek Romuald Gawlik spotkał się podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zaborze. Tradycyjnie jak co roku wicemarszałek przekazał świąteczne upominki, które Departament Infrastruktury Społecznej przygotował dla młodzieży przebywającej w prowadzonych przez województwo placówkach. Do ośrodka w Zaborze trafił rower stacjonarny, a do Babimostu bieżnia.

           Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Zaborze to publiczna koedukacyjna placówka oświatowo – wychowawcza przeznaczona  obecnie dla 20 wychowanków w wieku gimnazjalnym ( klasa II i III gimnazjum), zagrożonych niedostosowaniem społecznym, z powodu trudności edukacyjno – wychowawczych. W ramach placówki funkcjonuje szkoła gimnazjalna i internat.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy jest placówką opieki całodobowej o charakterze resocjalizacyjnym przeznaczoną  dla 72 wychowanków. W placówce przebywa młodzież z całego kraju kierowana do Ośrodka na mocy postanowień sądów rodzinnych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji  w Warszawie. Jednostka jest  przeznaczona dla chłopców w wieku od 13 do 18 lat, którym umożliwia się realizację obowiązku szkolnego na szczeblu podstawowym i gimnazjalnym.

Galeria zdjęć

Wicemarszałek z upominkami w ośrodkach młodzieżowych

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!