Szczegóły aktualności:

WOŚP: pobiegli dla chorych na cukrzycę (wideo)

Marzena Toczek | Zdrowie | 14-01-2018

14 stycznia br. o godzinie 13:05 na terenie leśnym przy Hali Lekkoatletycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze wystartował XII Bieg Policz się z cukrzycą. Sygnał do startu dała marszałek Elżbieta Anna Polak, która objęła bieg patronatem honorowym i wsparła biegaczy organizacyjnie. Tuż obok startu pojawiło się miasteczko zdrowia. Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet i popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy.

Materiał filmowy

Podczas biegu odbyła się licytacja, na którą marszałek Elżbieta Anna Polak przekazała: kije do Nordic Walking + profesjonalny trening oraz marszałkowskie pióro. Ponadto wylicytować można było vouchery przekazane przez Muzeum Ziemi Lubuskiej, Teatr Lubuski w Zielonej Górze i WOSIR Drzonków.

XII Bieg Policz się z cukrzycą to połączenie szlachetnej akcji pomocy innym, promowanie zdrowego stylu życia oraz wspieranie edukacji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zysk w całości zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Dochód z tegorocznego biegu zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet.

5-kilometrową trasę pokonało około 300 zawodników.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a trzech pierwszych zawodników w kategorii open kobiet i open mężczyzn nagrody przekazane przez marszałek Elżbieta Anna Polak.


Miasteczko zdrowia nie tylko dla biegaczy

Na biegaczy czekało zorganizowne przez Departament Ochrony Zdrowia Miasteczko Zdrowia. Zarówno uczestnicy biegu, jak i kibice mogli m.in.: skorzystać z konsultacji ze specjalistami, zbadać poziom cukru we krwi i pojemność płuc, sprawdzić swoją stabilizację ruchową na specjalnej platformie, skorzystać z masażu i drobnych usług kosmetycznych.

Na stoisku Departamentu można było uzyskać informacje na temat działań profilaktycznych realizowanych przez Samorząd Województwa Lubuskiego adresowanych do mieszkańców regionu Lubuszanie skutecznie przeciwko nowotworom oraz rozwiązać test z wiedzy o zdrowiu. Każdy kto prawidłowo odpowiedział na wszystkie pytania w zamian otrzymał certyfikat zdrowego Lubuszanina, magiczną kopertę z receptami na zdrowie i drobną nagrodę!

Galeria zdjęć

XII Bieg Policz się z cukrzycą

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!