Szczegóły aktualności:

Interreg po 2021 r.

Justyna Milian | Interreg | 24-01-2018

Obecna perspektywa finansowa, a wraz z nią programy istniejące wewnątrz UE zakończą się w 2020 r. Na pytanie jak będzie wyglądała transgraniczna współpraca po 2021 r. starali się odpowiedzieć uczestnicy spotkania, które odbyło się dziś (24.01) w Poczdamie. Lubuska delegacja z członkiem zarządu Tadeuszem Jędrzejczakiem na czele rozmawiała m.in. na temat przyszłości programu INTERREG.

Współpraca na pograniczu polsko-niemieckim skutecznie rozwija się od wielu lat. Nikogo nie dziwią już międzynarodowe projekty, z którymi można spotkać się po obu stronach Odry. Stąd przekonanie o konieczności kontynuowania programów wspierających rozwój transgranicznych inicjatyw. Jednym z takich projektów jest program Interreg.

Podczas spotkania w Niemczech przedstawiono wyniki dotychczasowych ekspertyz m.in. „Możliwości przyszłej optymalizacji współpracy w ramach programu INTERREG od roku 2021 w północno-wschodniej części Landu Brandenburg” oraz  „Wyzwania i cele programu INTERREG od roku 2020 na polsko-niemieckiej granicy”. Dokumenty mają pomóc w optymalizacji podejmowanych działań.

Dodatkowym tematem spotkania była kwestia wymiany na granicy niemiecko-holenderskiej.

Galeria zdjęć

Program Interreg po 2021 r.

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!