Szczegóły aktualności:

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 07-02-2018

7 lutego 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w 2017. Organizatorem spotkania był Departament Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz Lubuska Federacja Sportu. Nagrodzonym pogratulował wicemarszałek Romuald Gawlik.

Podczas spotkania wręczone zostały nagrody dla najlepszych trenerów, których podopieczni osiągnęli w bieżącym roku wysokie rezultaty w rywalizacji sportowej.

W uroczystości wzięli udział: przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz, Robert Paluch – wicewojewoda lubuski, Bogusław Sułkowski – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, Bogusław Wontor – prezes Lubuskiej Federacji Sportu, Łukasz Porycki – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej.   

W trakcie uroczystości przekazane zostały również wyróżnienia dla klubów sportowych oraz zawodników, a także gmin województwa lubuskiego, które zdobyły czołowe miejsca, punktując w ramach Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Województwo Lubuskie uplasowało się na 11 miejscu.

 

             

WOJEWÓDZTWO

RAZEM

1.

MAZOWIECKIE

19 563,78

2.

WIELKOPOLSKIE

18 019,30

3.

ŚLĄSKIE

15 751,55

4.

DOLNOŚLĄSKIE

14 011,98

5.

MAŁOPOLSKIE

12 405,06

6.

POMORSKIE

11 499,55

7.

KUJAWSKO-POMORSKIE

10 781,42

8.

ŁÓDZKIE

9 393,61

9.

ZACHODNIOPOMORSKIE

7 840,67

10.

LUBELSKIE

7 628,32

11.

LUBUSKIE

5 657,73

12.

WARMIŃSKO-MAZURSKIE

5 654,99

13.

PODLASKIE

5 529,04

14.

PODKARPACKIE

5 081,49

15.

OPOLSKIE

3 521,06

16.

ŚWIĘTOKRZYSKIE

2 847,91

 

 

15 klubów, które w ogólnopolskim współzawodnictwie zdobyły najwięcej punktów w województwie lubuskim:

  1. Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp. – 558,55 pkt.
  2. Zielonogórski Klub Sportowy Gwardia Zielona Góra - 459 pkt.
  3. Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków – 411,09 pkt
  4. Uczniowski Klub Sportowy AS Zielona Góra – 289,18 pkt
  5. Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie – 270 pkt
  6. Klub Sportowy AZS AJP Gorzów Wlkp. – 258,85 pkt
  7. Miejski Ludowy Klub Sportowy Agros Żary – 195 pkt
  8. Klub Sportowy Admira Gorzów Wlkp. – 183 pkt
  9. Akademicki Lekkoatletyczny Klub Sportowy AJP Gorzów Wlkp. – 157 pkt 
  10. Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny Zielona Góra – 151,34 pkt
  11. Kajakowy Klub Sportowy Nowa Sól – 131 pkt
  12. Klub Sportowy G'Power Gorzów Wlkp. – 125 pkt
  13. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy UCZNIAK Szprotawa – 110 pkt
  14. Stowarzyszenie Koszykówki Młodzieżowej ZASTAL Zielona Góra – 100 pkt
  15. Towarzystwo Pływackie Zielona Góra – 84,75 pkt
 
 
 

 

8 najlepszych gmin w województwie lubuskim:

  1. ZIELONA Góra – 1842,86 pkt
  2. GORZÓW WLKP 1814, 75 pkt
  3. NOWA SÓL – 328 pkt
  4. WITNICA – 288 pkt
  5. ŻARY – 265,33 pkt
  6. SZPROTAWA – 119 pkt
  7. LUBSKO – 100, 08 pkt
  8. KOSTRZYN NAD ODRĄ – 86, 5 pkt

 

15 najlepszych lubuskich zawodników:

  1. Paweł Kaczmarek – Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.
  2. Natalia Kochańska – Zielonogórski Klub Sportowy „GWARDIA” Zielona Góra
  3. Natalia Dominiak - Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
  4. Arkadiusz Pniewski  – Uczniowski Klub Sportowy „AS” Zielona Góra
  5. Piotr Borysowiec – Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie
  6. Pola Duchnowska – Klub Sportowy AZS-AJP Gorzów Wlkp.
  7. Aleksander Płatek – Miejski Ludowy Klub Sportowy „AGROS” Żary
  8. Łukasz Potoczny– Klub Sportowy „ADMIRA” Gorzów Wlkp.
  9. Antoni Walicki – Akademicki Lekkoatletyczny Klub Sportowy AJP Gorzów Wlkp.
  10. Michał Skopiński – Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny Zielona Góra
  11. Krystian Hołdak – Kajakowy Klub Sportowy Nowa Sól
  12. Przemysław Korsak – Klub Sportowy G’POWER Gorzów Wlkp.
  13. Oskar Stachnik – Uczniowski Ludowy Klub Sportowy UCZNIAK Szprotawa
  14. Konrad Szymański– Stowarzyszenie Koszykówki Młodzieżowej ZASTAL Zielona Góra
  15. Krzysztof Morawski – Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

 

 

42 najlepszych lubuskich trenerów:

 

IMIĘ i NAZWISKO

DYSCYPLINA

KLUB SPORTOWY

Izabela Zaleska-Posmyk

Lekka atletyka

Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.

Mariusz Żurowski

Lekka atletyka

Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny Zielona Góra

Tomasz Saska

Lekka atletyka

Akademicki Lekkoatletyczny Klub Sportowy AJP Gorzów Wlkp.

Zygmunt Szwarc

Lekka atletyka

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Uczniak” Szprotawa

Dariusz Cichocki

Kajakarstwo

Kajakowy Klub Sportowy Nowa Sól

Marek Bohdziun

Kajakarstwo

Klub Sportowy G’POWER Gorzów Wlkp.

Marcin Chrobot

Kajakarstwo

Klub Sportowy „ADMIRA” Gorzów Wlkp.

Marek Zachara

Kajakarstwo

Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.

Jan Durczak

 

Kajakarstwo

Małomicki Klub Kajakowy VIKING Małomice

Jerzy Zarzycki

Strzelectwo sportowe

Zielonogórski Klub Sportowy GWARDIA Zielona Góra

Mieczysław Kubiak

Strzelectwo sportowe

Zielonogórski Klub Sportowy GWARDIA Zielona Góra

Damian Komolka

Strzelectwo sportowe

Zielonogórski Klub Sportowy GWARDIA Zielona Góra

Robert Pieczyrak

Koszykówka

Klub Sportowy AZS-AJP Gorzów Wlkp.

Marek Hossa

koszykówka

Stowarzyszenie Koszykówki Młodzieżowej ZASTAL Zielona Góra

Katarzyna Biłgorajska

akrobatyka

Uczniowski Klub Sportowy AS Zielona Góra

Monika Dzięcioł

akrobatyka

Uczniowski Klub Sportowy AS Zielona Góra

Jacek Zagozda

Sporty saneczkarskie

Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie

Roman Miciak

Sporty saneczkarskie

Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie

Marcin Horbacz

Pięciobój nowoczesny

Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków

Mirosław Księżyk

Pięciobój nowoczesny

Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków

Józef Szymański

Kolarstwo

Ludowy Klub Sportowy POM Strzelce Krajeńskie

Kazimierz Prokopyszyn

kolarstwo

Ludowy Klub Sportowy TRASA Zielona Góra

Artur Mikołajczyk

Zapasy klasyczne

Miejski Ludowy Klub Sportowy AGROS Żary

Antoni Żołna

Zapasy klasyczne

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej OLIMP Kostrzyn nad Odrą

Marek Jęchorek

Piłka siatkowa

Miejsko – Szkolny Klub Sportowy ORION Sulechów

Piotr Górawski

Piłka siatkowa

Strefa Piłki Siatkowej Zbąszynek

Paulina Zastawa - Schodowska

Wioślarstwo

Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.

Piotr Basta

Wioślarstwo

Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.

Sławomir Jaworski

pływanie

Klub Pływacji TOTIS VIRIBUS Świebodzin

Jacek Miciul

pływanie

Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

Szymon Kulczycki

Tenis stołowy

Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków

Paweł Sroczyński

Tenis stołowy

Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków

Bogumił Połoński

kickboxing

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej BOKSING Zielona Góra

Tomasz Pasek

kickboxing

Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra

Bartosz Siemiński

Piłka nożna mężczyzn

Klub Sportowy FALUBAZ Zielona Góra

Janusz Kałuziński

Piłka nożna kobiet

Zakładowe Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej STILON Gorzów Wlkp.

Marek Przygocki

unihokej

Uczniowski Klub Sportowy FENOMEN Babimost

Grzegorz Swadowski

boks

Bokserski Klub Sportowy ORKAN Gorzów Wlkp.

Aleksander Czerwoński

szachy

Klub Szachowy STILON Gorzów Wlkp.

Jacek Osiński

Piłka wodna

Klub Sportowy ALFA Gorzów Wlkp.

Dariusz Giedziun

Judo kobiet

Uczniowski Klub Sportowy OLIMP w Nowej Soli

Jarosław Czorniczek

szermierka

Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków

 

Galeria zdjęć

Podsumiowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!