Szczegóły aktualności:

Lubuskie wspiera rozwój innowacji

Marzena Toczek | Wydarzenia | 07-02-2018

Dziennik Gazeta Prawna przedstawił informację dotyczącą wsparcia samorządów w ramach unijnych środków przedsięwzięć innowacyjnych. Lubuskie plasuje się w czołówce zestawienia. To ze względu na wysoki poziom zakontraktowania środków na wsparcie działalności B+R, czy zwiększanie konkurencyjności przedsiębiorstw. – Chcemy, żeby Lubuskie było zieloną krainą nowoczesnych technologii i konsekwentnie do tego celu dążymy – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreśla, że dostępność teleinformatyczna oraz budowanie regionu innowacyjnego i konkurencyjnego to priorytety regionu. Konsekwentne działania samorządu województwa przynoszą efekty. Stąd tak dobre wyniki związane z zakontraktowanie środków unijnych w zakresie innowacji.

W ramach celu zakładającego wzmacnianie badań naukowych, rozwoju technologicznego i innowacji Lubuskie zakontraktowało 65,7 mln zł, co stanowi 31 proc. przeznaczonej na ten cel alokacji (212 mln zł). Daje nam to 5 miejsce w Polsce.

W ramach działania związanego ze zwiększaniem dostępności, stopnia wykorzystania i jakości technologii informacyjnych i komunikacyjnych Lubuskie zakontraktowało 55 proc. dostępnej w tym zakresie alokacji (166,3 mln zł). Daje to 7 miejsce w Polsce. 396,4 mln zł przeznaczono już na wzmacnianie konkurencyjności MŚP, co stanowi 65 proc. dostępnej w tym działaniu alokacji. Wynik ten daje nam drugie miejsce w Polsce.

Z danych Ministerstwa rozwoju, opublikowanych przez Dziennik Gazetę Prawną wynika, że  w tym zakresie są bardzo duże dysproporcje pomiędzy regionami.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!