Szczegóły aktualności:

RPO-Lubuskie2020: Blisko 17 mln zł w konkursowej puli

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 07-02-2018

Nowy rok i kolejne konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Już w styczniu ogłoszono konkursy dotyczące niskiej emisji w miastach, w którym dofinansowanie można otrzymać na budowę ścieżek rowerowych oraz z zakresu rozwoju obszarów zmarginalizowanych w ramach środków ZIT Gorzów Wlkp. Kolejny konkurs dotyczący efektywności energetycznej ogłoszony zostanie jeszcze w lutym. Łączna alokacja w tych naborach to blisko 17 mln zł.

– Mamy nadzieję, że pieniądze zostaną wykorzystane przez Lubuszan w 100 procentach. Ewentualne oszczędności poprzetargowe przeznaczymy na kolejne konkursy – mówiła członek zarządu Alicja Makarska, podczas konferencji prasowej.

Nabór w konkursie dotyczącym niskiej emisji w miastach rozpocznie się 23 lutego i potrwa do 2 marca. W ramach konkursu będzie można uzyskać dofinansowanie na inwestycje m.in. w ścieżki rowerowe, inwestycje w obiekty typu Park&Ride, Bike&Ride. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85%. Do wzięcia jest 1,5 mln zł.

Nabór w konkursie dotyczącym rewitalizacji w obszarze funkcjonalnym ZIT Gorzów Wlkp. rozpocznie 26 lutego i potrwa do 9 marca. W ramach konkursu będzie można uzyskać dofinansowanie na projekty z zakresu kompleksowej rewitalizacji zdegradowanych obszarów. W puli jest 4 mln zł.

Ogłoszenie kolejnego konkursu jest planowane na drugą połowę lutego. Chodzi o poddziałanie 3.2.3 Efektywność energetyczna – ZIT Zielona Góra. Na dofinansowanie projektów przeznaczono 11 milionów złotych. Beneficjenci mogą starać się o środki m.in. na poprawę termomodernizacji budynków użyteczności publicznej.

– Same nabory są krótkie. Zależy nam, żeby jak najszybciej realne wsparcie trafiło do beneficjentów z województwa lubuskiego. Przyspieszamy też działania w ramach obowiązujących procedur, aby na bieżąco refundować wydatki ponoszone przez beneficjentów  – tłumaczyła Sylwia Pędzińska, Dyrektor Departamentu Zarządzania RPO.

Alicja Makarska podkreślała, że Zarząd Województwa Lubuskiego cały czas wychodzi naprzeciw oczekiwaniom beneficjentów: – Ostatnio zwiększyliśmy wysokość zaliczek. To jest istotne, aby ułatwiać beneficjentom dostęp do tych środków.

Informacje o konkursach można śledzić wchodząc na stronę Regionalnego Programu Operacyjnego [TUTAJ].

Galeria zdjęć

Planowane nabory w ramach RPO-Lubuskie 2020

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!