Szczegóły aktualności:

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych

Małgorzata Tramś-Zielińska | Młodzież | 12-02-2018

9 lutego br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym odbył się finał wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Poziom wiedzy uczestników był bardzo zbliżony, a poszczególne miejsca dzieliły pojedyncze punkty. Uroczystego podsumowania zmagań dokonał wicemarszałek Romuald Gawlik.

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych jest współzawodnictwem z zakresu szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, zarówno praktycznej jak i teoretycznej. Osiągając cele olimpiady, młodzi producenci wzbogacają swoje umiejętności zawodowe, a jednocześnie pogłębiają wiedzę i doświadczenie, przyczyniając się do systematycznego rozwoju polskiego rolnictwa. Do głównych obszarów tematycznych olimpiady należą: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, fundusze europejskie oraz BHP w rolnictwie.

 

Uprawa jęczmienia browarnego, spożycie mięsa na mieszkańca w Polsce, złota reguła finansowa, rozstawa rzędów przy siewie pszenicy ozimej, rasy bydła, świń, owiec, kur i koni to jedynie niektóre zagadnienia, z którymi zmierzyli się uczestnicy finału.

 

 

W finale wojewódzkim uczestniczyli uczniowie Zespołów Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z województwa lubuskiego. Etap pisemny pozwolił na wyłonienie dziesiątki najlepszych, którzy zmierzyli się z pytaniami przed komisją i zgromadzoną publicznością. W atmosferze przyjacielskiej rywalizacji wyłonionych zostało pięciu laureatów etapu wojewódzkiego, którzy wezmą udział w finale krajowym OMPR.

 

Laureatami finału wojewódzkiego, którzy będą reprezentowali nasz region na finale krajowym olimpiady zostali:

  1. Michał Kijewski
  2. Paweł Muster
  3. Tomasz Musiał
  4. Kacper Kucharczuk
  5. Maciej Butoka
  6.  

Gratulujemy uczestnikom i życzymy wygranej w Kielcach.

Galeria zdjęć

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych - finał wojewódzki

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!