Szczegóły aktualności:

O współpracy z gminami: Kargowa i Babimost

Marzena Toczek | Wydarzenia | 14-02-2018

Realizacja projektu dot. kompleksowego uzbrojenia terenów przeznaczonych pod inwestycje realizowanych przez partnerów: województwo lubuskie, gminę Babimost i gminę Kargowa była przedmiotem rozmowy marszałek Elżbiety Anny Polak z burmistrzami: Bernardem Radnym oraz Jerzym Fabisiem. Projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Jednym z jego założeń jest także wspólna promocja gospodarcza.

Projekt dot. uzbrojenia stref inwestycyjnych, zlokalizowanych na obszarze Gminy Babimost (przylegają do lotniska) oraz Gminy Kargowa (przylegają do DK 32 – blisko lotniska i drogi S3), w ramach partnerstwa obu gmin oraz Województwa Lubuskiego. Ponadto planowane są działania z zakresu promocji gospodarczej.

Na cały zakres projektu w obrębie prac inwestycyjnych, dotyczących uzbrojenia stref inwestycyjnych, przygotowana jest dokumentacja techniczna, na podstawie której inwestycja zostanie zrealizowana, przez wykonawców wyłonionych w przetargu, każda z Gmin wyłoni wykonawcę we własnym zakresie. Celem projektu jest poprawa warunków do rozwoju MŚP oraz aktywności gospodarczej w gminach Babimost i Kargowa poprzez przygotowanie pod inwestycje 63,41 ha w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych.

Całkowita wartość projektu: 4,1 mln zł

Kwota dofinansowania projektu: 2,7 mln zł

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!