Szczegóły aktualności:

Wielkie sprawy średnich miast

Marzena Toczek | Wydarzenia | 14-02-2018

Realizacja projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 oraz potrzeby miast średnich to główne tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z włodarzami: Nowej Soli, Żar, Świebodzina, Międzyrzecza i Słubic. Wszystkie te miasta korzystają z rządowego projektu Pakiet Średnich Miast, który ma pomóc mniejszym ośrodkom konkurować z dużymi w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych.

Podczas spotkania włodarze prosili marszałek Elżbietę Annę Polak o uwzględnienie miast średnich znajdujących się w Pakiecie Średnich Miast w proponowanych kryteriach planowanych konkursów w ramach RPO L2020. Przedstawili problemy związane z realizacją projektów współfinansowanych ze środków unijnych, a także przedsięwzięcia planowane do realizacji. Marszałek zachęcała do aplikowania o środki, korzystania ze wsparcia rzecznika funduszy oraz śledzenia zmian w programie.

W spotkaniu udział wzięli:

- Wadim Tyszkiewicz -Prezydent Nowej Soli

-  Jacek Milewski -Wiceprezydent Nowej Soli

- Beata Kulczycka- Naczelnik Wydziału Integracji Europejskiej i promocji UM Nowa Sól

- Agnieszka Śnieg- Z-ca Burmistrza Międzyrzecza

- Dariusz Bekisz -Burmistrz Świebodzina

- Danuta Madej- Burmistrz Żar

-  Roman Siemiński- Z-ca Burmistrza Słubic

Projekt Pakiet Średnich Miast koordynowany jest przez Ministerstwo Rozwoju. Jego celem jest pomoc mniejszym ośrodkom konkurować z dużymi w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, skorzystaniu z innowacyjnych źródeł finansowania i przyciąganiu prywatnych inwestorów.

Galeria zdjęć

Spotkanie z włodarzami średnich miast

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!