Szczegóły aktualności:

Szpital dziecięcy na fali

Marzena Toczek | Zdrowie | 26-02-2018

- Nie mamy wątpliwości, musi być rozbudowa w tym właśnie miejscu (ul. Wazów). To jest warunek uzyskania dotacji z funduszy unijnych. Niestety, nie otrzymamy takich środków z budżetu krajowego. To jest nasz regionalny program, którym wspieramy realizację projektu budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka kwotą 56 mln zł. Czyli jest to największa inwestycja  w ochronie zdrowia w Lubuskiem – mówiła dziś w programie Radio Zachód – Interwencje marszałek Elżbieta Anna Polak, odnosząc się po raz kolejny do pomysłu zmiany lokalizacji inwestycji.

O przyszłości Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, lokalizacji Centrum Zdrowia Matki i Dziecka oraz pomyśle budowy nowego szpitala w południowej stolicy regionu rozmawiali goście programu Radio Zachód – Interwencje: marszałek Elżbieta Anna Polak, Kazimiera Kucharska-Barczyk- ordynator oddziału dziecięcego, prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki oraz radny województwa Zbigniew Kościk.

Od kilku tygodni w przestrzeni publicznej toczy się debata na temat zmiany lokalizacji Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Ideą szpitala jest, jak podkreśla ordynator Oddziału Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego Kazimiera Kucharska-Barczyk, koncentracja oddziałów ze specjalistyką dziecięcą w jednym miejscu. - Chciałabym, żeby dzieci były leczone w najlepszych warunkach, rodzice mieli komfort, a studenci dobre warunki do nauczania – wyjaśniła.

O powstaniu idei budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka mówiła także marszałek Elżbieta Anna Polak.

Marszałek o idei budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

ściągnij MP3

Jak podkreśla marszałek rozbudowa istniejącego już obiektu szpitalnego jest warunkiem uzyskania funduszy unijnych.

Marszałek o pomyśle zmiany lokalizacji w kontekście unijnego wsprcia

ściągnij MP3

Obecnie trwa drugi przetarg na budowę Centrum. Jak podkreślała podczas rozmowy marszałek, nie można zmieniać lokalizacji w czasie procesu inwestycyjnego  

Marszałek o pomyśle zmiany lokalizacji

ściągnij MP3

Kazimiera Kucharska-Barczyk, ordynator oddziału dziecięcego podkreślała, że Centrum potrzebuje zaplecza, którym dysponuje szpital uniwersytecki.

Ordynator oddziału dziecięcego o pomyśle zmiany lokalizacji

ściągnij MP3

Cała rozmowa poniżej

ściągnij MP3

Galeria zdjęć

W Radiu Zachód o szpitalu

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!