Szczegóły aktualności:

Z biskupem Pieronkiem w gorzowskiej lecznicy

Michał Iwanowski | Zdrowie | 02-03-2018
Przekształcenie gorzowskiego szpitala w spółkę, budowa ośrodka radioterapii, problemy chorych na raka, a nawet krakowskie korzenie rodzinne - to tematy spotkania bp Tadeusza Pieronka z marszałek Elżbietą Anną Polak, poseł Krystyną Sibińską i władzami szpitala, które odbyło się w gorzowskiej lecznicy. Biskup odwiedził też chorych na oddziale hematologii i chorób rozrostowych układu krwiotwórczego.
Biskup Tadeusz Pieronek to profesor nauk prawnych, były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski oraz były rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Znany i ceniony nie tylko za swoje zasługi duszpasterskie, ale także za działalność publicystyczną, m.in. na łamach "Tygodnika Powszechnego". W 2014 r. odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Bp Pieronek odwiedził Gorzów na zaproszenie posłanki Krystyny Sibińskiej. W szpitalu spotkał się z marszałek Elżbietą Anną Polak, która przedstawiła mu proces przekształcenia placówki z najbardziej zadłużonego szpitala w Polsce do rozwijającej się i inwestującej lecznicy. Rozmawiano o budowie ośrodka radioterapii, z którego już niebawem będą korzystać gorzowscy pacjenci. Dziś muszą oni często korzystać ze specjalistycznych usług w Szczecinie i Poznaniu. Była też mowa o krakowskich korzeniach rodzinnych marszałek i krakowskim pochodzeniu szefa rady nadzorczej gorzowskiego szpitala. W spotkaniu uczestniczyli także Radosław Sujak - wiceprezydent Gorzowa, Jerzy Ostrouch - prezes szpitala, Robert Surowiec - wiceprezes oraz Radosław Wróblewski - rzecznik funduszy europejskich.
Biskup odwiedził chorych na oddziale hematologii i chorób rozrostowych układu krwiotwórczego. Oprowadziła go ordynator oddziału dr Katarzyna Brzeźniakiewicz-Janus. Biskup interesował się stanem zdrowia chorych i atmosferą w jakiej odbywają leczenie. Na oddziale przebywa 33 chorych, część z nich z rozpoznaniem białaczki.

Galeria zdjęć

Biskup Pieronek w gorzowskim szpitalu

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!