Szczegóły aktualności:

Technologiczny Senior

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 16-03-2018

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lubuskich seniorów zapraszamy na spotkanie „Technologiczny Senior”- 55+ aktywni w cyfrowym świecie. Warsztaty to odpowiedź na potrzeby osób starszych w zakresie cyfryzacji, która każdego dnia towarzyszy nam w sferze zawodowej i prywatnej. Bezpłatna konferencja odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim 19 marca.


Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie mieszkańców województwa lubuskiego do aktywnego wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjnych. W ramach spotkania przeprowadzone zostaną wykłady dotyczące wykorzystania nowoczesnych rozwiązań ICT (Information and Communications Technology) np. jak obsługiwać konto bankowe przez Internet, konto mailowe, czy też lokalne e-usługi.

Na spotkaniu poruszane będą zagadnienia:

1. Jak bezpiecznie poruszać się w sieci.

2. Jak obsługiwać konto bankowe przez Internet.

3. Jak korzystać z google maps.

4. Jak założyć i obsługiwać konto e-mailowe.

5. Jak zrobić zakupy bez wychodzenia z domu.

6. Jak zarezerwować bilet przez Internet.

7. Jak korzystać z lokalnych e-usług.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w dniu 19 marca w godzinach od 11:00 do 15:00 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Udział w konferencji jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zapisy pod adresem e-mail: si@lubuskie.pl, tel/fax. 68 456 55 68.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!