Szczegóły aktualności:

Targi Edukacyjne w Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Kozińska | Młodzi On-Life | 06-03-2018

6 i 7 marca hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. odbywa się druga edycja Gorzowskich Targów Edukacyjnych „Szkoły i pracodawcy”. Głównym celem targów, organizowanych przez Urząd Miasta w Gorzowie Wlkp., jest przede wszystkim promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach kampanii Młodzi On-Life.

Już po raz drugi uczniowie mogli skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich.
 
Doradcy zawodowi, którzy w ramach projektu „Zawodowcy w Gorzowie” uzyskali kwalifikacje, przeprowadzili diagnozy w zakresie predyspozycji i potencjalnych umiejętności wszystkich uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych. W oparciu o wyniki tych diagnoz zostały stworzone profile zawodowe każdego z uczniów, które pozwoliły na stworzenie indywidualnych map zwiedzania targów. Projekt jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie - 2020. To część dużego projektu modernizacji szkolnictwa zawodowego za ponad 170 mln zł we wszystkich powiatach województwa lubuskiego. Jednym z organizowanych przez Urząd Marszałkowski bloków tematycznych wydarzenia jest wpływ środków z Unii Europejskiej na rozwój nowoczesnego szkolnictwa zawodowego. Ponadto uczestnicy targów mogą wziąć udział w konkursach wiedzy o UE z nagrodami. Urząd Marszałkowski przekazał także gadżety na nagrody dla uczestników targów. Uczniowie mogli się zapoznać z ofertą w ramach programu Młodzi On-Life, a także z możliwościami wsparcia ze środków UE na własny biznes i szkolenia.

Podczas targów prezentuje się ponad 60. wystawców, wśród których znajdą się szkoły ponadgimnazjalne, przedstawiciele biznesu i organizacji pracodawców oraz gorzowskie uczelnie.
 
Prezentacje zarówno szkół, jak i firm są interaktywne, aby uczestnik mógł zobaczyć konkretny produkt, uruchomić maszynę lub urządzenie, czy też wykonać doświadczenie. Ponadto, podczas zwiedzania targów, uczniowie mają możliwość uczestniczenia w interaktywnej grze, polegającej na wykonaniu co najmniej sześciu zadań na wybranych przez siebie stanowiskach, a jej zwieńczeniem będzie losowanie atrakcyjnych nagród, zarówno dla uczniów, jak i dla wyróżniających się stanowisk.
 
Oprócz interaktywnych stoisk targowych, aktywna jest również scena, na której prezentują się poszczególne szkoły z wybranym przez siebie programem i pomysłami.

Galeria zdjęć

Targi Edukacyjne w Gorzowie Wlkp.

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!