Szczegóły aktualności:

Kobiety o kobietach (wideo)

Marzena Toczek | Wydarzenia | 08-03-2018
Kobiety o kobietach (wideo) fot. Krzysztof Kubasiewicz

Niebanalne portrety, emocje, pasja i wrażliwość – to słowa, które opisują prace wykonane przez Sylwię Wawrzyniak-Bodnar. Do projektu "Kobieta jest emocją" zostały zaproszone mieszkanki gminy Sulechów. - Poetki, biegaczki, działaczki, malarki - to kobiety, które bardzo często tworzą, działają, piszą, ale nie są widoczne. Myślę, że najwyższy czas pokazać się, zwłaszcza, że w tym roku obchodzimy 100-lecie praw wyborczych kobiet - mówiła podczas premiery wystawy marszałek Elżbieta Anna Polak.


Materiał filmowy

Wernisaż odbył się w winnicy Stara Winna Góra w Górzykowie. Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Górzykowo Obrzańskie Winne Wzgórza. Działa ono w obrębie kultury, organizuje warsztaty, spotkania, wystawy i imprezy plenerowe. Promuje loklanych twórców pochodzących z mniejszych miejscowości i wsi.

Wystawa to owoc wielomiesięcznej pracy, spotkań i rozmów fotografki Sylwii Wawrzyniak -Bodnar z kobietami, które mają pasje lub działają społecznie. Do projektu zaproszone zostały: lokalna poetka, malarka, rzeźbiarka, biegaczka, działaczki i sołtyski. Celem było wyzwolenie potencjału społecznego wśród kobiet do działania na rzecz wspólnego dobra poprzez upowszechnianie dorobku uczestniczek projektu. - W tym roku obchodzimy 100-lecie praw wyborczych kobiet. Z tej okazji bądźmy nie tylko solidarne. Pokażmy, że siła jest w kobietach. Pokażmy, że wolność jest w nas, że patrzymy sercem, bo jak powiedział Mały Książę, to co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu - mówiła podczas wernisażu marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Samorząd województwa wsparł organizację wystawy kwotą 2 tys. zł.

Galeria zdjęć

Kobieta jest emocją

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!