Szczegóły aktualności:

Zielonogórska medycyna w Światowym Katalogu Szkół Medycznych

Marzena Toczek | Zdrowie | 14-03-2018

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu UZ został zarejestrowany w Światowym Katalogu Szkół Medycznych (World Directory of Medical Schools). To bardzo ważna informacja dla studentów - umożliwi im to w przyszłości nostryfikację dyplomu lekarza poza krajami UE, zwłaszcza w USA i Kanadzie. – To pozwoli naszym przyszłym absolwentom na dalszy rozwój. To istotne, ponieważ potrzebujemy w Lubuskiem lekarzy specjalistów – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Absolwenci szkół medycznych, którzy chcą kontynuować edukację w Stanach Zjednoczonych muszą uzyskać certyfikację ECFMG (Educational Commission for Foreign Medical Graduates). Aby otrzymać ten certyfikat należy m.in. przedstawić dokumenty potwierdzające ukończenie uczelni medycznej ujętej w najaktualniejszej wersji Światowego Katalogu.

Rejestracja w katalogu to także szansa na promocję wydziału i osiągnięć jego studentów poza granicami Polski.

World Directory of Medical Schools łączy informacje zawarte wcześniej w: Katalogu Światowym WHO, Katalogu Międzynarodowej Książki Medycznej (IMED) i Katalogach Avicenna. Znajdują się w nim m.in. informacje dotyczące 2900 uczelni z całego świata (w tym 19 polskich uczelni medycznych i wydziałów prowadzących kierunek lekarski), warunków rekrutacji i czasu trwania studiów medycznych. Od momentu powstania w 2014 r. do katalogu dodano ponad 400 szkół medycznych. Dane w katalogu są na bieżąco aktualizowane.

Lista w katalogu światowym potwierdza, że szkoła medyczna istnieje, jednak nie oznacza uznania, akredytacji ani poparcia ze strony Światowego Katalogu, WFME czy FAIMER.

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!