Szczegóły aktualności:

O sprawach ważnych dla samorządu

Paweł Tyl | Aktualności | 16-03-2018
Działania antysmogowe, spory cywilnoprawne z kontrahentem gminy czy ekologiczne aspekty lokalnych oczyszczalni ścieków - to tylko niektóre z tematów omówionych podczas Konwentu Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, który obradował w dniach 14-16 marca br. w Karpaczu. Samorząd wojewódzki reprezentowali: Marszałek Elżbieta Anna Polak oraz Przewodniczący Sejmiku Czesław Fiedorowicz.
Przypomnijmy, że 20 listopada ub.r.  radni województwa lubuskiego wyrazili poparcie dla działań Zarządu Województwa mających na celu opracowanie projektów uchwał w sprawie wprowadzania ograniczeń lub zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

- To stanowisko jest dowodem zaangażowania Zarządu i nas wszystkich w budowę zdrowego środowiska. Od tego rozpoczynamy. Chcemy przygotować kompleksowy program. Teraz wielu samorządowców we własnym zakresie zmaga się z tym problemem przeznaczając na niego ogromne środki. Dążymy do zielonej krainy nowoczesnych technologii dbając o środowisko i odpowiednio kreując priorytety w Regionalnym Programie Operacyjnym. To jest nasz potencjał - wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Więcej informacji.

Zrzeszenie wypowiedziało się także na temat planowanych zmian niektórych ustaw, np. o jawności życia publicznego.Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!