Szczegóły aktualności:

„Technologiczny Senior”

Marzena Toczek | Wydarzenia | 05-04-2018

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lubuskich seniorów oraz w związku z szeroko rozwiniętą cyfryzacją, która towarzyszy zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej, a także narastającym zapotrzebowaniem na mobilne usługi elektroniczne wśród społeczeństwa, które stają się elementem codziennego życia Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza na kolejne spotkanie pn. „Technologiczny Senior”.

Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie mieszkańców Województwa Lubuskiego do aktywnego wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjnych. W ramach spotkania przeprowadzone zostaną wykłady dotyczące wykorzystania nowoczesnych rozwiązań ICT (Information and Communications Technology) np. jak obsługiwać konto bankowe przez Internet, obsługiwanie konta mailowego oraz lokalnych e-usług.

Na spotkaniu poruszane będą zagadnienia:

  1. Jak bezpiecznie poruszać się w sieci.
  2. Jak obsługiwać konto bankowe przez Internet.
  3. Jak korzystać z google maps.
  4. Jak założyć i obsługiwać konto e-mailowe.
  5. Jak zrobić zakupy bez wychodzenia z domu.
  6. Jak zarezerwować bilet przez Internet.
  7. Jak korzystać z lokalnych e-usług.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w dniu 18 kwietnia br.
w godzinach od 11:00 do 15:00 w  Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim.

Udział w konferencji jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązują zapisy pod adresem e-mail: si@lubuskie.pl, tel/fax. 68 456 55 68.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!