Szczegóły aktualności:

Nowoczesna wizytówka gminy Lubrza otwarta

Marzena Toczek | Wydarzenia | 12-04-2018

Mieszkańcy gminy Lubrza mogą już korzystać z nowego Domu Kultury oraz budynku Urzędu Gminy. - Dzięki takim osobom jak pan wójt, pracownicy urzędu, działacze samorządowi sprawdza się teoria Einsteina, który powiedział, że logika doprowadzi nas z punktu A do punktu B, a wyobraźnia wszędzie. Lubrza to teraz prawdziwa zielona kraina nowoczesnych techologii - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas uroczystości otwarcia obiektu.
Nowy obiekt to dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 1.300 mkw. Jest wyposażony w ciekawe systemy energooszczędne. Na dachu znajduje się instalacja fotowoltaniczna. Mieszkańcy gminy zyskali również salę widowiskową na 149 miejsc siedzących, bibliotekę, świetlicę, salę konferencyjną oraz pomieszczenia biurowe. Nowy obiekt został połączony z istniejącym budynkiem szkoły. Budowa sfinansowana została ze środków własnych gminy i kosztowała 6 mln zł. - To przykład na to, że może być urząd gminy z domem kultury, ośrodkiem pomocy społecznej... Termomodernizacja, alternatywne źródła energii, solary, nowoczesne rozwiązania – wszystko w jednym. I to bez wsparcia pieniędzy unijnych! Byłam burmistrzem małej gminy i wiem, jaki to wysiłek, by zrealizować taką inwestycję, gdy każdego dnia wybiera się priorytety - mówiła marszałek Polak. Zwróciła także uwagę, że władze gminy Lubrza dbają o jej zrównoważony rozwój - nie tylko inwestują w infrastrukturę, ale także w ludzi.

- Samorząd to ciągłe wybory, zmaganie się z przeciwnościami losu. Ale samorząd to również upór i konsekwencja w realizacji planów pozwalających lepiej żyć naszym mieszkańcom. To obowiązek każdego z nas, samorządowców - mówił z kolei wójt gminy Lubrza Ryszard Skonieczek.

W uroczystości udział wzięło wielu lubuskich samorządowców, którzy z zazdrością i podziwem oglądali obiekt. Otwarcie uświetnił występ lubrzańskich uczniów oraz Felicjana Andrzejczaka.

Gmina Lubrza położna jest w powiecie świebodzińskim, nad jeziorami Goszcza, Lubie oraz Lubrza, w pobliżu licznych obiektów południowego odcinka MRU, zwanego umownie Pętlą Boryszyńską. Wizytówką gminy jest turystyka wodna oraz wydarzenie pod nazwą Noc Nenufarów, które odbywa się co roku w trzecią niedzielę lipca. Kulminacyjnym punktem wydarzenia jest baśniowe widowisko na wodzie, przygotowane przy  współpracy z Regionalnym Centrum Animacji Kultury
w Zielonej Górze.

Galeria zdjęć

Nowy Dom Kultury i Urząd Gminy w Lubrzy otwarte

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!