Szczegóły aktualności:

Lubuskie wykształci młodych liderów

Marzena Toczek | Młodzi On-Life | 13-04-2018
Lubuskie wykształci młodych liderów fot. Krzysztof Kubasiewicz

Ruszyła Lubuska Akademia Młodego Lidera – kolejne działanie realizowane przez samorząd województwa w ramach programu Młodzi On-Life. – We wszystkich powiatach będziemy prowadzić warsztaty edukacyjne, których celem jest pobudzenie do kreatywności. Chcemy zachęcić młodzież, żeby tutaj realizowała swoje pomysły, żeby zechciała w naszym województwie mieszkać i rozwijać się zawodowo – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak. Partnerami projektu są: Park Naukowo-Technologiczny UZ oraz Park Technologiczny Interior z Nowej Soli.

Zadanie to jest współfinansowane ze środków RPO L-2020 w ramach projektu pn. „Kompleksowa promocja potencjału gospodarczego województwa lubuskiego poprzez kampanie promocyjne o zasięgu krajowym i międzynarodowym”. Jest skierowane do młodych osób z regionu, którzy chcą działać lokalnie, aktywnie rozwijać swoją karierę zawodową, poznać nowoczesne rozwiązania prowadzenia komunikacji w internecie oraz dostępnych branżowych narzędzi i mediów. W ramach projektu zrealizowanych zostanie 12 spotkań, we wszystkich powiatach województwa lubuskiego pod hasłem „Młoda Kariera – czyli jak podbić świat swoimi pomysłami”. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie promować działania w ramach lokalnej społeczności, jak budować zespół, jak wejść i poruszać się na rynku pracy, podnosić kwalifikacje i umiejętności związane ze ścieżką swojej kariery. - Chcemy, aby młodzi ludzie w sposób innowacyjny i nowoczesny mogli uczyć się tego, jak sami mogą realizować swoje projektu. Mamy grupę ekspertów, którzy przygotowali wyjątkowe warsztaty, które pozwolą nauczyć się, jak być liderem grupy. Chcemy, żeby młodzi ludzie chcieli tworzyć projekty i inicjować zmiany – wyjaśnia dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki UMWL Joanna Malon.

Partnerami projektu są: Park Naukowo-Technologiczny UZ oraz Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy Interior z Nowej Soli. - To wy za chwilę zajmiecie nasze miejsca i będziecie zarządzać firmami i instytucjami. Potrzebujemy osób kreatywnych, które wiedzą czego chcą i widzą potrzebę zmian. To dla nich są te warsztaty – wyjaśnia prezes Interiora Andrzej Matłoka.
-  To wy jesteście lokalnymi liderami, którzy będą tworzy przyszłość tego województwa. Dzięki warsztatom zobaczycie, jak zrealizować swój pomysł i przekuć go w działanie. Będziemy się skupiali na tym, abyście mogli w prosty sposób pokazać, że jesteście i działacie oraz pochwalić się osiągnięciami – dodał Krzysztof Burda, jeden ze szkoleniowców.

Projekt będzie trwał od 15 maja do 15 czerwca. Informacje o rekrutacji znajdować się będą na profilu facebookowym młodzi On-Life oraz stronie internetowej www.lubuskie.pl

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!