Szczegóły aktualności:

Milion dla młodych po raz drugi (wideo)

Marzena Toczek | Młodzi On-Life | 13-04-2018

- Mamy dla młodych 1 mln zł na ich inicjatywy. Mogą po nie sięgnąć stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Chcemy zrealizować 100 projektów na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak inaugurując drugą edycję Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych. W tym roku większe będzie dofinansowanie – 10 tys. zł na projekt.

Materiał filmowy

Pierwsza edycja Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęły 653 wnioski. - Dofinansowanie o maksymalnej wartości 5 tys. zł otrzymało 188 projektów – były to projekty z różnych obszarów: edukacji, tożsamości regionalnej, kultury, sportu, rekreacji. Były to bardzo różne pomysły – wyjaśniła Joanna Malon – dyrektor  Departamentu Przedsiębiorczości i Strategii Marki UMWL. Młodzież, która je realizowała gościła w urzędzie marszałkowskim. W tym roku maksymalne dofinansowanie to 10 tys. zł. Warunki są dwa: projekt musi być realizowany przez młodych oraz nawiązywać do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. - Chcemy was włączyć do aktywności związanej z dziedzictwem kulturowym, tradycjami i uczuciami patriotycznymi, które chcemy w ten sposób pielęgnować – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak. Tegoroczna edycja dopuszcza również możliwość zaangażowania grup niebędących członkami organizacji lub podmiotu startującego w konkursie.

Chętni mogą liczyć na pomoc. Biuro projektu mieści się w Departamencie Przedsiębiorczości i Strategii Marki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego przy ul. Chrobrego 1-3-5 tel. 68 456 5260 mail lnim@lubuskie.pl

Koordynatorzy projektu:

- w Zielonej Górze – dr Dorota Matuszak – Wydział Przedsiębiorczości i Strategii Marki e-mail: d.matuszak@lubuskie.pl

- w Gorzowie Wlkp. – Katarzyna Kozińska – Wdział Zamiejscowy Urzędu Marszałkowskiego, e-mail: k.kozinska@lubuskie.pl

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.lubuskie.pl w zakładce Młodzi O-Life oraz na profilu facebookowym. Nabór wniosków rusza 13 kwietnia 2018 r. i potrwa do 4 maja 2018 r.

Link do ogłoszenia: http://bip.lubuskie.pl/683/2609/Otwarty_konkurs_ofert_na_wsparcie_realizacji_zadania_publicznego_Wojewodztwa_Lubuskiego_pn___E2_80_9ELubuskie_Niepodleglosciowe_Inicjatywy_Mlodziezowe_E2_80_9D_w_obszarze_dzialan_na_rzecz_mlodziezy_w_wojewodztwie_lubuskim/

Galeria zdjęć

Milion złotych dla młodzieży

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!