Szczegóły aktualności:

Brąz dla uczniów z Zielonej Góry na szkolnych Mistrzostwach Świata

Małgorzata Tramś-Zielińska | Warte uwagi | 16-04-2018

Na rozgrywanych na Malcie (8-14.04.2018 r.) Szkolnych Mistrzostwach Świata w Tenisie Stołowym zielonogórscy uczniowie zdobyli brązowy medal.

Drużyna wystąpiła w składzie: Łukasz Wachowiak, Samuel Kulczycki, Jakub Jankowski, Szymon Najder, Paweł Sroczyński - trener. Zielonogórska drużyna była bardzo bliska sprawienia dużej sensacji, w meczu ze zdecydowanymi faworytami mistrzostw - reprezentacją CHIN przegrała 3:4. Gdyby udało się pokonać CHińczyków, to medal byłby koloru złotego.

Natomiast debiutująca w MŚ drużyna dziewcząt ZE nr 4 w Zielonej Górze, w składzie: Julia Dobrowolska, Marta Chmielnik, Gabriela Sokołowska, trener Krzysztof Stamirowski wywalczyła 11-te miejsce, co należy uznać za bardzo dobry wynik.

Blisko medalu w turnieju indywidualnym był Łukasz Wachowiak, który dotarł do ćwierćfinału, gdzie uległ reprezentantowi Chin 0:3, ostatecznie zajmując VI-te miejsce. W zawodach udział wzięło 20 reprezentacji, 49 drużyn, 185 zawodników.

Szkolne MŚ, to nie tylko rywalizacja sportowa. W czwartek (12.04.) organizatorzy zorganizowali wycieczkę po Malcie - zwiedzanie stolicy kraju Valetty. Natomiast wieczorem tego dnia odbył się tzw. "Dzień Kultury", gdzie każda reprezentacja miała swoje stoisko, gdzie prezentowano swój kraj. Dodatkowo młodzież z każdego państwa przygotowała występ artystyczny(taniec, piosenka). Następne Szkolne MŚ odbędą się w 2020 roku w Chinach.

Wyjazd na mistrzostwa został dofinansowany ze środków budżetu województwa.

Galeria zdjęć

Brąz dla uczniów z Zielonej Góry na szkolnych Mistrzostwach Świata

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!