Szczegóły aktualności:

PROW wspiera infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną

Małgorzata Tramś-Zielińska | PROW | 16-04-2018

Budowa ciągu pieszo-rowerowego w Leśniowie Wielkim, budowa stanicy turystycznej z placem zabaw na szlaku św. Jakuba w Grabowie oraz skatepark dla dzieci i młodzieży w Kostrzynie nad Odrą to tylko niektóre z przedsięwzięć, jakie powstaną dzięki dofinansowaniu z PROW-u. 16 kwietnia br. w urzędzie marszałkowskim wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podpisał 6 umów z beneficjentami.

- Cieszę się, że dziś możemy podpisać kolejne umowy. Wiem, że są to zadania, na które mieszkańcy czekali od dawna – mówił wicemarszałek S. Tomczyszyn. Umowy podpisali:  

1. Gmina Słońsk - Budowa boiska bo piłki nożnej plażowej i boiska do piłki siatkowej plażowej do rekreacji. Celem operacji jest rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury sportowej poprzez budowę boiska do piłki nożnej plażowej i do piłki siatkowej plażowej w miejscowości Słońsk. Pomoc w wysokości 152 151 zł.

2. Justyna Wichrowska - Realizacja sceniczna. Nagłośnienie i oświetlenie scen, imprez prywatnych oraz domów kultury. W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie następujący cel: Realizacja imprez na najwyższym poziomie z wykorzystaniem niezawodnego sprzętu oraz dostosowanie usług do panujących trendów na rynku, ma to przede wszystkim pobudzić aktywność i integrację społeczną. Operacja pozwoli na otwarcie firmy, której następstwem będzie też stworzenie miejsca pracy (samozatrudnienie). Pomoc w wysokości 70 000 zł.

3. Gmina Czerwieńsk - Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 279 w m. Leśniów Wielki. Poprzez budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 279 w m. Leśniów Wielki wzbogacona zostanie oferta turystyczna i rekreacyjna. Pomoc w wysokości 133 117,00 zł.

4. Gmina Torzym - Budowa stanicy turystycznej z placem zabaw na szlaku św. Jakuba w Grabowie. Poprzez budowę stanicy turystycznej z placem zabaw zwiększy się atrakcyjność tego obszaru oraz wpłynie to korzystnie na poprawę jakości życia mieszkańców wsi. Pomoc w wysokości 102 208,00 zł.

5. Gmina Krzeszyce - Poprawa atrakcyjności kulturalnej Gminy Krzeszyce poprzez przebudowę sali wiejskiej w miejscowości Zaszczytowo. Pomoc w wysokości 90 463,00 zł.

6. Gmina Kostrzyn nad Odrą - Budowa infrastruktury rekreacyjnej (skatepark) dla dzieci i młodzieży w Kostrzynie nad Odrą. Inwestycje wpłynie na rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej poprzez budowę skatepark w Kostrzynie nad Odrą. Pomoc 318 014,00 zł .

Galeria zdjęć

Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej - podpisanie umów

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!