Szczegóły aktualności:

Misja do Hiszpanii: o wspólpracy między uczelniami

Marzena Toczek | Wydarzenia | 16-04-2018

Możliwości współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim – szczególnie w obszarze medycyny i turystyki, wymiana studentów oraz realizacja międzynarodowych projektów badawczych to główne tematy spotkania lubuskiej delegacji z marszałek Elżbietą Anną Polak na czele z przedstawicielami Uniwersytetu Katolickiego w Murcji. - Sama tylko wymiana studentów już nie wystarczy. Trzeba wciąż poszerzać ofertę, bo wtedy powstaje prawdziwy potencjał – mówiła marszałek. Spotkanie to odbyło się w ramach trwającej misji gospodarczej do Hiszpanii.

Uniwersytet w Murcji reprezentowany był przez Natalię Lakareva, koordynatora marketingu oraz Marco Bruno, który odpowiada za projekty realizowane między uczelniami.

Uniwersytet to uczelnia prywatna, kształcąca na kierunkach: psychologia, farmacja, fizjoterapia, pielęgniarstwo, medycyna, dietetyka oraz medycyna sportowa. Podczas rozmowy poruszona została kwestia możliwości współpracy z kierunkiem lekarskim UZ, który już współpracuje z uczelniami na Krecie, w Niemczech i USA. Uczelnia podobnie jak zielonogórska posiada instytut technologii, który jest inkubatorem dla start-upów. Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreślała, że potencjałem uczelni są kreatywni i przedsiębiorczy studenci. Wielu z nich działa w kołach naukowych, np. w kole medycyny kosmicznej, które w zakresie swojej działalności ma m.in. nawiązywanie partnerstw naukowo-biznesowych w celu rozwijania innowacyjnej gospodarki.

Zielonogórska uczelnia współpracuje już z dwiema hiszpańskimi uczelniami w Barcelonie i Cadiz. W ramach tej współpracy realizowane są projekty z zakresu technologii kosmicznych, astronomii oraz nowoczesnych metod edukacyjnych. Ponadto studenci z Zielonej Góry biorą udział w programie wymiany Erasmus+ (do tej pory do Hiszpanii wyjechało 8 żaków, przyjechało zaś 14).

Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprosiła przedstawicieli uczelni do udziału w kongresie gospodarczym, gdzie będą mogli zaprezentować swoje innowacyjne projekty. Wyraziła także wolę współpracy międzyregionalnej przypominając, że Lubuskie współpracuje z 12 regionami.

Galeria zdjęć

Misja do Hiszpanii - Uniwersytet w Murcji

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!