Szczegóły aktualności:

Odkryj Lubuskie koleją

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 16-05-2018

Zwiedzić całe województwo pociągiem? Realizacja takiego planu nigdy nie była łatwiejsza. Polregio 12 maja startuje z akcją „Odkryj lubuskie koleją”. Dzięki niej uruchomione zostaną jednorazowe połączenia między miastami i wsiami w naszym regionie. - Lubuskie to najpiękniejsze miejsce na Ziemi. Mamy lasy, jeziora, szlak kościołów drewnianych, szlak militarny, zamki, pałace i dwory. Jest się czym chwalić - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Akcję wspiera samorząd województwa, który dzięki inicjatywie chce promować nasz region. Chodzi także o zachęcenie mieszkańców do turystyki jednodniowej i promocji ekologicznego transportu, jakim jest kolej. "Odkryj lubuskie koleją" zakłada 17 specjalnych połączeń. Każde z nich będzie posiadało inny motyw przewodni np. "pociągiem na rower", "pociągiem na kajaki", czy też "pociągiem po pograniczu". W ramach wycieczek przygotowane zostaną materiały promocyjne, poczęstunek dla podróżnych oraz dodatkowe atrakcje zapewnione przez lokalne samorządy.

Wszystko zacznie się w najbliższą sobotę, czyli 12 maja. Tego dnia o godz. 8:20 z Zielonej Góry ruszy pociąg do Tuplic. Stanie on także na stacjach w Nowogrodzie Bobrzańskim i Żarach. Docelowym celem wycieczki będzie Łęknica, a dokładnie położony na jej terenie, wpisany na listę UNESCO Park Mużakowski. W planach jest także rodzinny piknik. Powrót zaplanowano w godzinach popołudniowych.

Kolejne podróże mają się odbyć 13 maja (Zielona Góra – Bytom Odrzański) i 26 maja (Zielona Góra-Międzyrzecz). Dodajmy, że w przygotowaniu jest kilkanaście następnych kierunków, których trasy będą rozpoczynały się także w Gorzowie Wielkopolskim i pozwolą zwiedzić północ regionu.

Do odkrywania turystycznych pereł województwa lubuskiego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wszystko za sprawą wykwalifikowanych przewodników. Podczas wycieczek w rolę ekspertów wcielą się pracownicy PTTK, którzy opowiedzą o najciekawszych punktach podróży.

Na zwiedzenia regionu lubuskiego mieszkańcy i goście będą mieli pół roku, bo akcja potrwa do października. Szczegółowych informacji o podróżach i rozkładzie jazdy szukajcie na stronie www.polregio.pl.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!