Szczegóły aktualności:

IronMan dla Aleksa

Katarzyna Kozińska | Młodzi On-Life | 11-05-2018

Maciej Grabek - student Zamiejscowego Wydzału AWF w Gorzowie Wlkp. jest biegaczem długodystansowym. Chce pomóc 14-letniemu Aleksowi, który walczy z rakiem. Ma za zadanie pokonać triathlon IronMana - 4 km pływania, 200 km jazdy rowerem i 50 km biegu. Maciej postara się zdobyć środki i pomoc w leczeniu Aleksa. Samorząd województwa lubuskiego wspiera promocję wydarzenia w ramach kampanii Młodzi On-Life.

Maciej Grabek pochodzi z Wysokiej, od ponad 6 lat mieszka w Gorzowie. Jest absolwentem kierunku Wychowanie Fizyczne Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. IronMan dla Aleksa to konkurencja, która składa się z: 4 km pływania, 200 km jazdy rowerem i 50 km biegu. Maciej Grabek podejmie się tego wyzwania 16 czerwca. Chce w ten sposób nagłośnić problem 14-letniego Aleksa u którego zdiagnozowano guza złośliwego kości piszczelowej z patologicznym złamaniem. W wyniku powikłań Aleksowi amputowano nogę. Chłopak jest podopiecznym fundacji Cancer Fighters. Poprzez trudy dystansu Maciej Grabek chce pomóc w zebraniu środków na jego leczenie. Sportowiec nie jest laikiem. Trenuje bieganie długodystansowe, w ubiegłym roku charytatywnie przebiegł 127 kilometrów.

Szczegóły akcji IronMan dla Aleksa zostaną przedstawione na konferencji prasowej zaplanowanej na początku czerwca. Więcej informacji o Macieju oraz wydarzeniu można znaleźć na portalu społecznościowym FB Młodzi On-Life lubuskie.

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!