Szczegóły aktualności:

Lubuskie z promocją na Pikniku nad Odrą

Małgorzata Tramś-Zielińska | Wydarzenia | 14-05-2018

Dziesiątki wystawców i dziesiątki tysięcy gości. W dniach 12-13 maja Wały Chrobrego w Szczecinie odwiedziły tłumy amatorów rekreacji, wypoczynku i aktywnej turystyki. Tu odbyły się targi Turystyczne Market Tour „Piknik nad Odrą”. Podczas imprezy Województwo Lubuskie wraz z 7 przedsiębiorcami z branży turystycznej prezentowało ofertę oraz walory regionu.

Market Tour to największe na Pomorzu Zachodnim targi turystyczne, organizowane nieprzerwanie od 1992 roku. To miejsce prezentacji i promocji atrakcji regionów turystycznych oraz oferty przedsiębiorców branży turystycznej: biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoryjnych oraz producentów i dystrybutorów sprzętu żeglarskiego, sportowo-turystycznego i wyposażenia hotelowo-gastronomicznego.

Była to okazja, aby zapoznać się z ofertą transportu lotniczego, autobusowego i promowego. Targi turystyczne Market Tour są najważniejszym wydarzeniem Pikniku nad Odrą. Dla wystawców to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów oraz, co najważniejsze, do zaprezentowania swojej oferty licznym odbiorcom. Uczestnikami Pikniku są mieszkańcy regionu, innych województw oraz zainteresowani wypoczynkiem w Polsce Niemcy, Duńczycy czy Szwedzi. Market Tour to już kolejne targi, na których region lubuski prezentował swój potencjał wraz z przedsiębiorcami z branży turystycznej (byliśmy już w Poznaniu, Wrocławiu, Cottbus i Berlinie).

Uczestnictwo w wydarzeniu to efekt realizacji projektu unijnego pn. „Promocja gospodarcza Województwa Lubuskiego poprzez organizację kampanii promocyjnych sektora turystycznego o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz regionalnych targów turystycznych”. Powstał on w ramach wspierania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z branży turystycznej z obszaru województwa lubuskiego. W sumie skorzysta z niego blisko 50 lubuskich przedsiębiorców. Dzięki wsparciu finansowemu województwa lubuskiego, na targach powstała wspólna przestrzeń przeznaczona na promowanie potencjału turystycznego regionu lubuskiego, a także oferty zakwalifikowanych do udziału przedsiębiorców z branży. Nasze stoisko liczyło ponad 100 m kw. powierzchni. Reprezentanci lubuskiego mieli okazję wziąć udziału w spotkaniach - zarówno z potencjalnymi klientami, jak i kontrahentami - podczas których mogli szczegółowo zaprezentować swoją ofertę, a także nawiązać kontakty biznesowe. Ponadto na targach prezentowany był potencjał gospodarczy oraz walory województwa lubuskiego z punktu widzenia jego atrakcyjności dla branży turystycznej. Dzięki takiej obecności na targach, wiele lubuskich firm, dla których zakup stoiska targowego przekraczał ich możliwości finansowe, miało okazję do szerszego zaprezentowania się. Wspólna prezentacja ofert pokazał siłę i potencjał regionu oraz różnorodność lubuskich atrakcji turystycznych.

Galeria zdjęć

Lubuskie na Pikniku nad Odrą w Szczecinie

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!