Szczegóły aktualności:

Samorząd fundamentem wolnej Polski - debata

Katarzyna Kozińska | TOP | 22-05-2018

Czy samorząd szkolny, lokalny, regionalny jest potrzebny? Czy korzystamy z możliwości decydowania o losie małych ojczyzn? Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak zaprasza lubuską młodzież na Dzień Samorządu Terytorialnego pod hasłem "Samorząd fundamentem wolnej Polski", który odbędzie się 25 maja. W programie m.in. debata oraz quiz wiedzy o samorządzie i Konstytucji RP. Do wygrania atrakcyjne nagrody! Wydarzenie odbywa się w ramach programu Młodzi On-Life.

- Dzięki samorządowi zmieniamy świat. Zbudowaliśmy infrastrukturę, parki naukowo-technologiczne, instytuty nowoczesnych technologii informatycznych, energetyki, budownictwa, agrotechniki. Zadbaliśmy o dostępność transportową i telekomunikacyjną - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.
 
Dzień Samorządu Terytorialnego
„Samorząd fundamentem wolnej Polski”
Termin:
25 maja 2018 r. (piątek) w godz. 11.00-13.30
Miejsce:
Sala Kolumnowa Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7

 

Program ramowy:
11.00–11.03 Projekcja filmu „Jestem nastolatkiem. Po co mi konstytucja?” autorstwa uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego “Elektryk” w Nowej Soli– laureatów Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Konstytucji
11.03–11.05 Oficjalne rozpoczęcie spotkania
Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego
11.05–11.30 Wolność, konstytucja, samorząd
Wystąpienia zaproszonych gości.
11.30–13.00Debata „Czy potrzebny jestsamorząd?”
Uczestnicy: młodzież z lubuskich liceów
13.00–13.20 Quiz z wiedzy o samorządzie i konstytucji
13.20–13.25 Prezentacja scenki „Konstytucja. Znak STOP dla fobii, dyskryminacji i braku tolerancji”Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego “Elektryk” w Nowej Soli – laureaci Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Konstytucji
13.25–13.30Podsumowanie debaty i zakończenie spotkania
Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego

 

Do wygrania w quizie wiedzy o samorządzie i Konstytucji RP atrakcyjne nagrody: Dron DJI spark combo, Ipad 32GB wifi, 2 głośniki przenośne JBL charge 3.

Link do formularza zgłoszeniowego:
 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!