Szczegóły aktualności:

Jak fundusze UE zmieniają wieś?

Paweł Tyl | Aktualności | 16-05-2018
Lubuskie rolnictwo i lubuska wieś zmieniają się od lat pod wpływem funduszy unijnych. Jak są one wykorzystywane, na jakie cele i jaka jest ich skuteczność? Jakie zmieni się lubuska wieś w najbliższych czasach? – o tym rozmawiano 16 maja br. podczas debaty zorganizowanej przez "Gazetę Lubuską". Samorząd reprezentowali: Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Zbigniew Kołodziej.

Obecnie trwa realizacja PROW na lata 2014 – 2020. Działania „samorządowe” PROW 2014-2020 w Lubuskiem są wdrażane przez Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Przewiduje się, że do regionu trafi w latach 2014 – 2020 ok. 250 mln zł. Te fundusze unijne mogą być wykorzystane przez jednostki samorządu terytorialnego (m.in. gminy, powiaty) i lokalne grupy działania na operacje realizowane w ramach PROW.

Program kieruje wsparcie finansowe najsłabszym gminom, które nie miałyby szans na skorzystanie z pomocy w innych programach operacyjnych ze względu na brak możliwości osiągnięcia wymaganych wskaźników czy efektów rzeczowych.

Więcej informacji.

Galeria zdjęć

O polityce rolnej Unii - debata w "Gazecie Lubuskiej"

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!