Szczegóły aktualności:

Sportowe sukcesy lubuskich drużyn

Małgorzata Tramś-Zielińska | Sejmik | 21-05-2018

Lubuskie ma złotą drużynę piłkarską oraz złoto na „Marszałkiadzie”. Lubuska Drużna zdobyła pierwsze miejsce podczas VI Mistrzostw Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej Halowej Ustka 2018, zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Polski! Tegoroczną Marszałkiadę wygrała ekipa z Lubuskiego. - Przed nami wiele wyzwań, nie tylko sportowych, we wszystkich musimy zdobyć mistrzostwo - podsumowała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Podczas obrad Sejmiku Województwa, marszałek Elżbieta Anna Polak, gratulowała zwycięzcom oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. - Przyjmując urzędników do pracy, zaglądam w CV i sprawdzam, czy oprócz kompetencji, kandydaci wyróżniają się też aktywnością sportową - mówiła marszałek z przymrużeniem oka.

Sportowe sukcesy

W dniach 12 – 14 kwietnia odbyły się VI Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich w piłce nożnej halowej. W turnieju rywalizowało 200 zawodników, z 16 województw. Gospodarzem zmagań był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Turniej odbył się w Uste. W ostatnim meczu mistrzostw w wielkim finale nasz zespół spotkał się z reprezentacją województwa lubelskiego. Mecz zakończył się wygraną lubuskiej drużyny, która po cudownej bramce Mateusza Bienia pokonała rywali 2:0. Mateusz Bień z 11 trafieniami został królem strzelców turnieju.

Lubuszanie zagrali w składzie: Mateusz Bień, Błażej Pawłowicz, Rajmund Binek, Krzysztof Stacewicz, Piotr Gaweł, Piotr Syska, Radosław Brodzik, Marcin Brandyk, Robert Morkowski, Przemysław Osiński, Michał Klim, Rafał Woźniak.

Wielkie emocje i niesamowita atmosfera towarzyszyły zmaganiom podczas Marszałkiady  Pracownicy urzędów marszałkowskich rywalizowali w dniach 11-13 maja br. podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Urzędów Marszałkowskich „Marszałkiada 2018”. W klasyfikacji generalnej Marszałkiadę wygrała ekipa z Lubuskiego, drugie miejsce zajęła Małopolska, a na trzecim miejscu uplasowało się Świętokrzyskie.

Impreza jest okazją do popularyzacji takich dyscyplin sportowych jak: piłka siatkowa, strzelanie z broni pneumatycznej, tenis ziemny, tenis stołowy, biegi przełajowe i pływanie wśród pracowników Urzędów Marszałkowskich, Wojewódzkich Samorządowych Jednostek Organizacyjnych, Radnych Sejmików. Celem wydarzenia jest zachęcenie do aktywnego trybu życia w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch” oraz integracja samorządów wojewódzkich w Polsce. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wszystkie urzędy marszałkowskie.

Zarówno w 2016, jak i w 2017 roku, w Marszałkiadzie brało udział 6 województw: lubuskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko – mazurskie, opolskie i małopolskie. Łącznie 82 zawodników w 2016 roku, natomiast 77 osób w 2017 roku. W tym roku do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się kolejne województwo: zachodniopomorskie. W 2016 roku Województwo Lubuskie w ogólnej klasyfikacji zajęło I miejsce, natomiast w 2017 roku 4 miejsce.