Szczegóły aktualności:

Projekt „Teraz My 50+”

Joanna Relich | NGO | 25-05-2018

Fundacja „YOLO” z siedzibą w Brudzewie od 21 maja 2018 roku rozpoczęła działania na rzecz Seniorów 50+ zamieszkałych na terenie Gminy Szczaniec.

Celem realizacji zadania jest aktywizacja społeczna i podniesienie jakości życia 26 osób powyżej 50+ zamieszkałych w sołectwach Brudzewo, Smardzewo i Opalewo poprzez udostępnienie oferty zajęć na rzecz ich wzajemnej integracji.

W ramach projektu przewidziane są spotkania z przedstawicielami służb społecznych i medycznych, szkolenia i warsztaty oraz koncert poświęcony obchodom 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na zakończenie zaplanowano jarmark bożonarodzeniowy oraz spotkanie integracyjne uczestników projektu. Zajęcia odbywać się będą do końca grudnia 2018r. w  świetlicach wiejskich sołectw Brudzewo, Smardzewo i Opalewo.

Projekt realizowany jest we współpracy z Księdzem Proboszczem Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opalewie oraz sołtysami sołectw Brudzewo, Smardzewo i Opalewo  i współfinansowany ze środków Województwa Lubuskiego w ramach działaniana rzecz Seniorów wynikającego z "Wojewódzkiego Programu  na rzecz Osób Starszych" - Lubuskie Inicjatywy Senioralne

Zapisz się do naszego newslettera!