Szczegóły aktualności:

VI Lubuski Sejmik Dziecięcy

Paweł Tyl | Aktualności | 28-05-2018
„Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie” - to motto VI Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego, który odbył się 28 maja br. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Wzięło w nim udział 66 uczniów ze szkół podstawowych z regionu. Połowa wcieliła się w role radnych wojewódzkich, a pozostali - jako dziennikarze - relacjonowali obrady. Gospodarzami spotkania byli: Wiceprzewodniczący Sejmiku Mirosław Marcinkiewicz oraz Anna Synowiec Przewodnicząca Komisji ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich.
Wydarzenie patronatem objęli: Marszałek Województwa Elżbieta Anna Polak oraz Przewodniczący Sejmiku Czesław Fiedorowicz.

Sejmik odbył się w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego uczestnicy zastanawiali się, czym dla nich jest patriotyzm, jakie mogą być jego przejawy i jakie niesie za sobą obowiązki. Podczas pracy w klubach mogli liczyć na wsparcie radnych województwa: Anny Synowiec, Klaudiusza Balcerzaka, Mirosława Marcinkiewicza oraz Anny Chinalskiej.

Finałem wspólnej pracy było przyjęcie przez VI Lubuski Sejmik Dziecięcy uchwały w sprawie określenia obowiązków, jakie ma współczesny patriota i postaw, jakimi powinien się charakteryzować.

Marszałek Elżbieta Anna Polak podczas wystąpienia zaprezentowała cele, jakie stawia sobie samorząd województwa.

Szczegółowa relacja.

Przed sesją odbyły się warsztaty dziennikarskie, które poprowadziła dziennikarka pracująca na co dzień dla TVN24 - Katarzyna Majer-Bzowa. Dzieci dowiedziały się, na czym polega zbieranie i przetwarzanie informacji dla potrzeb materiału telewizyjnego oraz jak się nagrywa i montuje materiał filmowy dla wiadomości telewizyjnych. Chętni mogli wystąpić przed kamerą i nagrać materiał.

Podczas sesji 33 uczniów-dziennikarzy przygotowywało pisemnie relacje z obrad Sejmiku. Wszystkie prace zostaną ocenione przez jury, a trzy najlepsze zostaną nagrodzone i umieszczone na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

Galeria zdjęć

VI Lubuski Sejmik Dziecięcy

Zdjęcia: Małgorzata Tramś-Zielińska
Zdjęcia: Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!