Szczegóły aktualności:

Piknikowy Bieg o Puchar Marszałka – ruszyły zapisy!

Dariusz Nowak | Wydarzenia | 08-06-2018

Lubuski Piknik Zdrowia odbędzie się 17 czerwca br. Aktywność fizyczna to stały element tej imprezy. Tym razem zachęcamy do… biegania po zdrowie! Trasa liczy zaledwie 5 km, a można zdobyć puchar Marszałka Województwa Lubuskiego! Ruszyły już zapisy. – Kto nie biegnie, ma aktywną alternatywę: może przymaszerować ten dystans z kijami. Aktywność to część zdrowego stylu życia, zachęcam do udziału w biegu lub maszu – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak

Piknikowy Bieg o Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego odbędzie się po raz drugi na Lubuskim Pikniku Zdrowia. Organizacji biegu podjęło się Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Bieg odbędzie się w niedzielę 17 czerwca br., uczestnicy wystartują o godz. 11.30 z pola piknikowego w Wojewódzkim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Dystans do pokonania to 5 km. Metę zaplanowano w samym centrum zdrowotnych wydarzeń, gdzie przy okazji będzie można skorzystać z atrakcji Lubuskiego Pikniku Zdrowia. Każdy z uczestników dostanie pamiątkowy medal, napój i posiłek regeneracyjny.

Na bieg się można zapisywać przez stronę internetową: https://pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=857  

Kto nie biegnie, ten maszeruje!

Kto chce aktywnie spędzić czas na Pikniku, a niekoniecznie jest entuzjastą biegania, ma jeszcze inną opcję: marsz nordic walking. Trasa marszu wyniesie 5 km. Uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę instruktora oraz napój na drogę. Za organizację marszu odpowiada Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Start o 11.35. Zapisy: https://pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=859  

Lubuski Piknik Zdrowia – będzie jeszcze więcej atrakcji

Lubuski Piknik Zdrowia to sztandarowa impreza organizowana przez Samorząd Województwa Lubuskiego od dziewięciu lat. „Pod chmurką” i bez kolejek można tu skorzystać z porad lekarzy, konsultacji i badań. Ważnym elementem imprezy jest promocja zdrowego stylu życia: właściwego odżywiania i aktywności fizycznej. W trakcie imprezy rozegrany zostanie turniej piłkarski – mini mundial z udziałem młodych zawodników – Skrzatów i Żaków.

Na Pikniku nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Dorośli będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o darmowych badaniach profilaktycznych w ramach projektu „Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom”

Przez cały dzień infrastruktura Ośrodka w Drzonkowie będzie dostępna dla uczestników Pikniku bezpłatnie. Na imprezę będzie można dotrzeć za darmo autobusem MZK (linia nr 30 – według niedzielnego rozkładu).

Departament Ochrony Zdrowia przygotuje także specjalny konkurs – Paszport Zdrowego Lubuszanina.

Zapisz się do naszego newslettera!