Szczegóły aktualności:

Sulęcin - kształciliśmy młodych liderów

Katarzyna Kozińska | Młodzi On-Life | 08-06-2018

Kolejny przystanek Akademii Młodego Lidera to Sulęcin. Młodzież mogła dowiedzieć się, w jaki sposób pracować w grupie i być jej przywódcą. Były take informacje, jak pozyskiwać środki na działalność lokalną, na własną firmę. Jak rozkręcić biznes i jak promowa swoje talenty. Okazuje się, że w Sulęcinie sporo się dzieje i w kulturze i w sporcie. Zajrzyjcie na Młoda Kariera na Fb i instagramie.

Podczas warsztatów młodzież wyszukiwała ciekawych artykułów, postów, filmów i informacji w mediach na temat własnej miejscowości. Mieli za zadanie przystępnym językiem opisać ciekawe inicjatywy i walory turystyczne Sulęcina tak, by zachęcić do jego odwiedzenia swoich rówieśników. Było o sukcesach sportowych, co miejscowość ma świetne drużyny młodzików. Było także o kulturze, to tu właśnie odbywa się o roku festiwal Wake up &l live. Z Sulęcina pochodzi także Łukasz Łyczkowski finalista The Voice Of Poland. Młodzi przeprowadzili wywiad z Łukaszem. Nie obyło się bez lokalnej polityki młodzieżowej.

1 stycznia 2018 roku Rada miejska w Sulęcinie powołała Młodzieżową Radę Gminy. Głównymi zadaniami MRG jest:
-opiniowanie spraw dotyczących młodzieży na wniosek organów gminy poprzez podejmowanie uchwał oraz stanowisk
- inicjowanie i promowanie działań o charakterze społecznym, edukacyjnym, sportowym, kulturalnym i rekreacyjnym
- współpraca z jednostkami organizacyjnymi gminy
Pierwsze posiedzenie odbyło się 22 maja w urzędzie miasta i gminy
Przewodniczącym został Mikołaj Konopka. Wywiad z Michałem także na Młoda Kariera.

Młodzi, którzy wzięli udział w warsztatach zawiązali grupę inicjatywną w celu dalszych wspólnych działań w swojej miejscowości.

Lubuska Akademia Młodego Lidera odwiedziła już prawie wszystkie miejscowości. Na mapie pozostały jeszcze Słubice, zwieńczeniem akademii będzie spotkanie w Gorzowie i podsumowanie warsztatów, zaplanowane na 13 czerwca.

Galeria zdjęć

Lubuska Akademia Młodego Lidera - Sulęcin

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!