Szczegóły aktualności:

Słubice z nową halą sportową

Paweł Tyl | Aktualności | 07-06-2018
Słubice doczekają się nowej sali sportowej - niebawem ruszy budowa obiektu przy Zespole Szkół Licealnych. Obecnie kończy się przygotowywanie dokumentów związanych z inwestycją i w najbliższym czasie rozpocznie się postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę. Inwestycja współfinansowana będzie ze środków samorządu województwa w kwocie 1 mln zł. W spotkaniu, podczas którego przekazano tę informację, udział wzięli członkowie Komisji Kultury, Edukacji, Sportu i Turystyki.

Do 2014 roku lekcje wychowania fizycznego w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach odbywały się w zaadoptowanym pomieszczeniu po byłej stajni. Jednak decyzją Lubuskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gorzowie Wlkp. obiekt został wyłączony z użytkowania.

Pomieszczeń spełniających warunki bezpieczeństwa i higieny do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego nie posiada także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Natomiast Zespół Szkół Technicznych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego mają stare sale o małych wymiarach, które nie nadają się do prawidłowego prowadzenia zajęć wychowania fizycznego.

Władze powiatu słubickiego zwróciły się do samorządu województwa o wsparcie realizacji inwestycji. Zgodę na dofinansowanie budowy obiektu kwotą 1 mln zł wyrazili radni województwa.

Więcej informacji.


Galeria zdjęć

Będzie nowa sala sportowa w Słubicach

Zdjęcia Krzysztof Kubasiewicz

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego cotygodniowego newslettera!