Szczegóły aktualności:

Wykształciliśmy młodych liderów

Katarzyna Kozińska | Młodzi On-Life | 13-06-2018

12 spotkań, 12 powiatów, mnóstwo ciekawych projektów i konkretne efekty. W Gorzowie odbyło się ostatnie - 12 spotkanie w ramach Lubuskiej Akademii Młodego Lidera. Efekty i wnioski ze spotkań organizatorzy przedstawili podczas konferencji prasowej z udziałem uczestników warsztatów. Dzięki nim udało się zbudować sieć komunikacji z młodymi liderami. To jeden z elementów programu Młodzi On-Life, którego inicjatorem jest marszałek Elżbieta Anna Polak.

W ramach akcji zrealizowanych zostało 12 spotkań z młodzieżą w 12 miastach województwa lubuskiego pod hasłem „Młoda Kariera – czyli jak podbić świat swoimi pomysłami?”. Podczas ośmiogodzinnych intensywnych warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, jak skutecznie podejmować działania w ramach lokalnej społeczności, jak budować zespół, jak wejść i poruszać się na rynku pracy, podnosić kwalifikacje i umiejętności związane ze ścieżką swojej kariery.

Młoda Kariera w liczbach:

30 dni

12 miast

96 godzin warsztatowych

350 uczestników

- Brałem udział w podobnych warsztatach w ubiegłym roku, w tym roku z wielką ochotą znów się zapisałem. Daje nam to duży pakiet wiedzy, jak wykorzystać media społecznościowe do rozkręcenia biznesu, czy aktywności lokalnej - mówi Marvin Majewski z Zespołu Szkół Gastonomicznych w Gorzowie Wlkp.

Jedna z uczestniczek warsztatów nawiązała z nami współpracę i już z nami pracuje przy innym projekcie - tak teoria przekłada się na praktykę i o to chodzi - podkreśla Bartek Benewiat, prowadzący warsztaty.

Podczas warsztatów powstały trzy profile społecznościowe:

  • Facebook: Młoda Kariera

500 polubień

 

  • Instagram: @mlodakariera

200 obserwujących

 

  • Snapchat: @mlodakariera

 

 

Łącznie młodzież z województwa lubuskiego utworzyła:

  • ponad 200 postów o swoim regionie, w tym:

◦          zapowiedzi wydarzeń,

◦          relacje wideo,

◦          wywiady,

◦          notatki,

◦          albumy ze zdjęciami,

◦          fotorelacje.

  • ponad 100 relacji z warsztatów i życia miasta,
  • ponad 75 kampanii reklamowych w budżecie 2400 zł.

 

Program warsztatów obejmował następujące zagadnienia:

„Ja jako lider w środowisku”

- jakie są moje mocne strony,

- co jeszcze powinienem zrobić, aby poczuć się pewniej w roli lidera,

- na czym polega skuteczna komunikacja.

- jak działać na „swoim podwórku”,

- jak motywować siebie i innych do działania,

- jak badać lokalne potrzeby,

- z kim warto nawiązać współpracę, żeby działać skuteczniej i na szerszą skalę,

- praktyczna wiedza przydatna w pracy i przy podjęciu działalności gospodarczej,

- jak nie dać się oszukać, informacje o kredytach, szczegółach umów z korporacjami,

- jak obserwować trendy na rynku, jak tworzyć i utrzymywać jakość

„Grupa w działaniu ”

- jak zbudować pracowity zespół

- jak podbić świat swoim pomysłem,

- jak zostać nieśmiertelnym

Spotkania podzielone były na dwie części: wykładową i praktyczną. Podczas praktycznych warsztatów młodzi ludzie z województwa mieli za zadanie stworzyć redakcję i przekazać najważniejsze informacje o własnym regionie, wykorzystując wybrane kanały komunikacji. Podstawowym narzędziem był Facebook oraz menedżer reklam, umożliwiający utworzenie kampanii reklamowych w budżecie 200 zł na każde miasto.

Cieszę się, że Urząd Marszałkowski umożliwił nam realizację tak ciekawego działania.  Warsztaty udowodniły, że w województwie lubuskim jest Młodzież, która jest powyżej średniej i chce czegoś więcej - Karolina Rudy – koordynator warsztatów „Młoda Kariera” - Park Technologiczny Interior z Nowej Soli

- Cały cykl warsztatów pokazał na pewno jedno, to że wbrew temu co się mówi o Młodzieży, są aktywni, chcą działać i trzeba poświęcić im dużo uwagi. Dla mnie, jako trenera było to bardzo ciekawe doświadczenie mogąc pracować z nimi. Uczestnikami naszych warsztatów byli lokali działacze, organizatorzy, wolontariusze, tancerze, muzycy, początkujący blogerzy, przyszli dziennikarze, co pokazuje jaki potencjał tkwi w Młodych- Krzysztof Burda – trener – Park Naukowo Technologiczny z Zielonej Góry i BlackBeard.

Organizatorem warsztatów dla młodzieży pn. „Lubuska Akademia Młodego Lidera” jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach realizowanego programu Młodzi on Life.

Wykonawcą zadania jest Konsorcjum naszych lubuskich parków naukowo technologicznych.

Galeria zdjęć

Lubuska Akademia Młodego Lidera - Gorzów Wlkp.

Kliknij w miniaturkę, aby zobaczyć większe zdjęcie. Aby zamknąć kliknij krzyżyk..

 

Zapisz się do naszego newslettera!